Tekemistä...?

Menen 9.6. Ouluun ohjatulle retkelle. Klo 12 Oulun torille jonka jälkeen 3h vapaata aikaa. Ehdotuksia missä voisi käydä? Jos jossain syömässä ja shoppailemassa? =)
281
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jaa, että oikein shoppailemassa?

Tiedätkö mitä yhteistä on shoppailulla ja kassajonossa töröttelyllä?
HERÄTEOSTOKSET.

Mutta kumpi kestää kauemman aikaa? Mietihän sitä ja tee loogiset johtopäätökset.

Jokainen käyttää tietenkin aikansa (ja rahansa) niin kuin haluaa, mutta sitä kehottaisin kuitenkin miettimään, että haluatko sinä oikeasti shoppailla vai ovatko markkinointityypit ja yleinen mielipide manipuloineet sinut shoppailemaan?

T: Reksa

Äänestä

Lähe treffeille?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kajaanilainen- kirjoitti:

Menen 9.6. Ouluun ohjatulle retkelle. Klo 12 Oulun torille jonka jälkeen 3h vapaata aikaa. Ehdotuksia missä voisi käydä? Jos jossain syömässä ja shoppailemassa? =)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu