Oli joitain "rappareita" mustat isot lasit päässään.olivatko jotain pikku g huume / rikosjengiä. ku ei naama voi näyttää?? ja esitys -0 . mut onneksi kuosmasen saku osaa laulaa!
Kauppatorilla
Paikalla ollut
10281
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Upeat kemut mutta pitikö se juhlava Finlandia taas kuosmasen "raiskata"??
oliko Jutila paikalla? en nähnyt. kurri ja monia muita huomasin vilaukselta. onkohan saanut tarpeekseen julkisuudesta.
Liian lärviä ei päästetty estradille??
ai sen erään kaverin kompuroinnin jälkeen olis ollu vielä mainetta menetettävänä! tällaisena hetkenä???
winland
Eikös se nurminen saateltu portaita ja silti veti lipat?
http://www.iltalehti.fi/mmlatka2011/2011051613727350_jm.shtml
Lentokentällä iltapäivällä kaatuillut apuvalmentaja Pasi Nurminen pääsi jälkijunassa Leijonien torijuhliin, mutta joukkueenjohtaja Timo Jutilaa ei lavalla näkynyt.
Pasi Nurminen (vas.) tarvitsi jo lentoasemalla Petri Matikaisen tukea.
Pasi Nurminen (vas.) tarvitsi jo lentoasemalla Petri Matikaisen tukea. (ILTALEHTI)
Nurminen ei päässyt ulos lentokoneesta ilman kakkosvalmentaja Petri Matikaisen apua ja kun Matikaisen silmä vältti kellistyi Nurminen punaiselle matolle kaataen mukanaan MM-pokaalin.
Pokaali ja Nurminen selvisivät ilman suurempia vaurioita. Nurmista ei näkynyt Leijonien avoautoajelulla, mutta torille pystytetylle lavalle hän ilmestyi hetkeä ennen juhlien päättymistä.
Päivällä päällä ollut ja menossa tahraantunut valkoinen paita oli vaihdettu puhtaaseen ja miehen olemukseen oli muutenkin tullut uutta ryhtiä.
Sen sijaan jo lentoasemalla hieman väsyneitä lausuntoja medialle antanut joukkueenjohtaja Timo Jutila oli mukana vielä avoautoajelulle, mutta ei noussut muun joukkueen tavoin lavalle.
IL
Eipä päässy pokaali ilman vaurioita, jalka katkes. Juti ja Nurminen sentään joskus selvinnevätkin. Kannattaa juhlia, en pane pahakseni vaikka vähän toilaillaankin, eiköhän kansa juhli samalla tapaa. Ihanaa Leijonat ihanaa!
PikkuG, on Pikkukakara
Oli paidassa oksennusta vai mitä se keltaisen kukertava sotku oli nurmisen paidassa. säälittävää olla humalassa töissä! potkut pitäis antaa...
Rapatessa roiskuu.. koneessa ollu ainaski hyvät tarjoilut.