Tänään juhlitaan Leijonia ja maailmanmestaruutta. Kaikki ovat iloisia, mutta miksi ei edes nyt voida unohtaa katkeruutta, kaunaisuutta ja kateellisuutta?
Vesku Loiri ja Sakari Kuosmanen on kutsuttu juhlistamaan suurta juhlaamme.
Kuitenkin kaikkien aikojen paras laulajamme, Tapani Kansaa ei taas kutsuttu, vaikka hän on maailman paras laulaja. Voi sitä kateellisuutta, katkeruutta ja kaunaisuutta mitä Tapsaa kohtaan löytyy taas.
Torilla tavataan
7
81
Vastaukset
- Gilla*
Eipä siellä näyttänyt olevan esiintymässä Jorma Hynninenkään vaikka hän on kaikkienaikojen maailman paras baritoni (muka).
- OK.
Tietenkään Tapsa ei ollut siellä laulamassa, koska sinne oli valittu kaikki karmeimmat laulajat ( Vesku, Sakari Kuosmanen, Petri Nygård...)
Kaikki hyvät laulajat loistivat poissaolollaan.
Suomella on hyvä lätkäjoukkue, mutta musiikimaku niillä tuntuu olevan aika surkea. Juhlien siintyjäthän oli valittu Suomenjoukkueen pelaajien toiveiden mukaan.
En muuten ymmärrä miten Finlandia-hymni liittyy jotenkin jääkiekkoon, että sitä pitää kultamitalijuhlissakin veisata. Jääkiekossa nyt sentään mistään sodasta tms. ole kyse.
muutenkin olen sitä mieltä ,että pitäisi lailla kieltää Sakari Kuosmasen "laulaminen" , kuten juuri mm. Finlandia -hymnin raiskaus.- voi voi
Tunnut olevan erittäin katkera, kateellinen ja kaunainen!
- Annu.
Kuosmanen oli ainut kenet sinne kannatti kutsua. Miksi Tapsukka olisi pitänyt kutsua juhliin?
- Lorujaje
Annu. kirjoitti:
Kuosmanen oli ainut kenet sinne kannatti kutsua. Miksi Tapsukka olisi pitänyt kutsua juhliin?
Siksi koska Tapsa osaa laulaa ja luoda tunnelmaa ja on myös innokas lätkä/urheilufani.
- Rajaton kauna
Miksi Jorma Hynninen taas tuodaan tänne esille? Voi tuota kaunan määrää..
- Vieläkin parempi
Minusta siellä oli jo noita pellejä ihan tarpeeksi eikä sinne yhtä tapsa-pelleä enää tarvittu . Hohhoijaa.... vai maailman paras laulaja.. No eipä ole taso maailmalla korkea :))
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614178Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2643408Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541777Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251634Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2961413Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?132919Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235853en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115817Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe17780