Ei nykyään kerrostalossa uskalla mennä naapurille sanomaan että on hiljaisuuden aikaan elämöimättä, saa nyrkistä tai jopa puukosta. Eikö siksi voi suoraan soittaa poliisille, he menevät ovelle ja laittavat mölyapinat hiljaiseksi?
Naapurit mekastaa, poliisit paikalle
Vai mitä
484
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ei poliisi tuollaisen asian takia tule, pitää olla jotain vakavampaa. Näin ainakin Helsingissä!
Tuollaiset paskiaiset tulee hakata kunnolla kun humalaltaan selviävät, näistä on meinaan kokemusta. sen jälkeen muutto muualle.
vittuako siellä räyhäävät.. ääntä kyllä varmasti lähtee ja kaikuu patterit ja muut mutta ei n iistä mihinkään ole isolle miehelle kunhan vaan kännipäissään saa tunteen aikaan että ollaan niin saatanan kovaa ja voittamatonta.
odotapa kun nämä tulee vastaan selvinpäin niin turpaan saavat niin että tukka lähtee.
onneksi ei enää tarvi kuunnella moista paskasakkia kun muutin vittuun vastaavasta paikasta.
vielä kun joku lähettäisi vittuun paska-pasoset kaaritieltä niin olisi jonkinlainen kotirauha omakotitaloillekin kouvolassa.
Hulluja ja humalaisia, narkomaaneja kun naapurissa mekastaa ei huvita lähteä onneaan koittamaan. On yhtä helvettiä jos poliisi ei kunniallista kansalaista auta, mistä heille palkka maksetaan?! Kannattaisi poliisien muistaa kuka heidän palkkansa maksaa.
Ei poliisin tehtäviin kuulu tuollaiset asiat, ne ovat yksitysoikeudellisia, ei rikoksia.