Kuukauden kahden välein tulee hiljainenpuhelu, soittajan numero ei näy. Linja on auki, mutta mitään ei kuulu. Vastaan, huhuilen ja kerron etten kuule mitään.
En tiedä onko langanpäässä epäonnistunut puhelinmyyjä, kiinalainen numeronkaappaaja tai jotain ihan muuta. Minähän olen parantumaton romantikko ja aikani pähkäiltyäni ajattelen puhelun tulleen häneltä, jota kaipaan.
Sanoisit jotain, puhuisit jotain. Mun elämässä on tilaa, mahdut siihen mainiosti. Ihan niin merkityksellisenä kuin itse haluat.
puhelu
10
154
Vastaukset
- huh.huh..
Siis joku ihan kuka vaan voi tulla sun elämääsi :D
- kum.....
Juu, tervetuloa jos osaat ovelle. Puppelipojat ja rekkalesbot joudun kyllä käännyttämään. Kumpaan kategoriaan kuulut?
- -
kum..... kirjoitti:
Juu, tervetuloa jos osaat ovelle. Puppelipojat ja rekkalesbot joudun kyllä käännyttämään. Kumpaan kategoriaan kuulut?
No en mä ainakaan tulis jos sulle kuka tahansa naikkonen kelpaa ;)
- no probl
Minä en soittele tuollaisia puheluita. Soitan heti kun saan satavarmat tunnisteet että minulta odotetaan soittoa. Pieni viesti minulle niin soitan tai meilaan heti takaisin.
Minulla ei ole tietääkseni numeronäytön estoa vaikka onkin salainen numero. En ole koskaan soittanut hänelle. Soitan heti jos hän niin toivoo.No probl - muista 2008
rakastan..
- kum....
Mitä tapahtu 08?
- srsl
Ari, sinäkö se olet, entinen kurssikaverini, rakastan
- en häiritse
en mä oo soitellut sulle yli vuoteen kertaakaan.
- calling calling
Kuulin joskus että jotkin puhelimet soittavat itse omaan numeroon joskus. Joku tyyppivika, kyseessä taisi olla samsungin joku vanhempi kosketusnäyttöluuri. Käy liikkeessä päivittämässä puhelimen ohjelmistot.
- kum....
Yrität selvästi romuttaa teorian, jolla ruokin itseäni.
Onkos tollanen nyt sitten reilua?
Mutta eihän mulla nyt mitään auto calling featurella varustettua samppaa ole, vannoutuneella omena fanaatikolla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614167Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2643403Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541775Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251633Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2961412Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?132915Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235852en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115813Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe17778