Mitä Islamin usko tarjoaa?

Kalevalehdessä oli juttu : Raiskattu lapsi ruoskitiin hengiltä.Siis islaminlais määryksestä. ja sitten sellainen näkökulma että Islam halutaan levittää koko maailmaan, väkivallalla siis,,vaikka eurooppaas näen-näesti annetaan ymmärttää toista,,mie olen Kristitty, Jeesuksen elämään ottanut, ja en itse puolusta uskoani väkivallalla. Ja mie tuon mielipiteeni esille rehellisesti.

Todellinen usko tekee vapaaksi kaikenlaiseta uskonnolista teoista ja uhosta.

7

141

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • voiolla ja

      www.suomenshiiamuslimit.org

    • äärisuskovaisuus

      Nih. Ääriuskovaiset ovat aina vaarallisia. Jotkut niistä ovat rehellisiä ääri-islamisteja, jotkut rehellisiä äärikristittyjä ja hirveän monet ovat valmiita tappamaan öljyetujen vuoksi (mutta eivät ole aina rehellisiä).

      • Aappeli

        Joo, jokaisessa uskonnossa on omat äärihyypiönsä, mutta islamissa näitä ääriuskovaisia on poikkeuksellisen paljon. Esim Britannian muslimeista yli 30% kannattaa uskontonsa nimissä tappamista, kun muiden uskontojen keskuudessa vain pari prosenttia kannattaa moista touhua.


    • ATHEASMOS

      Jaa, että kristuksen nimeenkö ei ole tapettu ikinä ketään? Ja eikö kristuksen nimessä tapeta vieläkin ihmisiä? Joka ikinen maailman suuri uskonto on ihmiskunnalle äärimmäisen haitallinen. Avatkaa nyt jumalauta silmänne ja nähkää ettei tämä maailma sisällä yliluonnollista jumaluutta.

      • Kaksi kysymystä:

        Kannustaako Jeesuksen esimerkki tappamiseen?

        Kannustaako Muhammadin esimerkki tappamiseen?


        Vastaa rehellisesti.


    • .

      Ateismin nimissä on tapettu miljoonia ihmisiä.

    Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on hänen nimen viimeinen tavu?

      🎣🎣🎣🎣🎣
      Ikävä
      68
      1110
    2. Miten yksi ihminen

      Voi kolahtaa näin kovaa? Saada ajatukset vallattua näin totaalisesti? Taidan oikeasti tarvita ammattiapua tämän kanssa,
      Ikävä
      46
      1074
    3. Olet lihonut kuin pullataikina

      Olet lihonut kuin pullataikina. Et ole yhtä kaunis kuin aikaisemmin. Oletko ryyppäämässä käynnyt joka ilta?
      Ikävä
      66
      998
    4. Kyllä on ihmisillä paha olla

      Harmi, kun se pitää kipata toisten niskaan. Noh, huhuhan kertoo, että koko palsta on menossa kiinni. Pitäneekö paikkan
      Sinkut
      156
      785
    5. Toivotko jotain tapahtuvan

      Että saisit kaivattusi vaimoksesi?
      Ikävä
      57
      694
    6. Festivaaliko?

      Ei kunnon valoja tai mitään rakenteita, amatöörien puuhastelua äänentoistoa myöten.Yksi soittotaitonen bändi! Luisia kyl
      Kuhmo
      33
      662
    7. Olisko jo aika?

      Voisitko jo viimein puhua tai avata edes yhteydet sen mahdollistamiseksi.
      Ikävä
      40
      625
    8. Ammoniakkivuoto

      Oliko tämä Kiantaman tehtaalla? Ei heitä huonot uutiset Kiantamaa kiertämästä. Pitäsikkö jo laittaa lappu luukulle ja mu
      Suomussalmi
      16
      567
    9. Mies viimeinen viestisi..

      Minkä verran panostit? Oliko jotain kokreettista. Pyysitkö treffeille? Ilmoititko halusta tavata? Epämääräisiin ei mon
      Ikävä
      109
      537
    10. Hei gaggelibylly ootko valmis?

      Tuun kohta hakee sut ratsullani miesprinsessa ❤️
      Ikävä
      74
      502
    Aihe