Ministerin puhe.

Koska ollaan sankareita kaikki, pitää kaikkien nyt kuunnella ministerin vastaanottopuhe lentokentällä, sekä ottaa mallia siitä, miten tosi herrasmies käyttäytyy tärkeässä edustustehtävässään, mallina maamme kasvaville lapsille, nuorisolle, ollen suurena esikuvan kaikille urheilojoille!

http://www.seiska.fi/seiskatv/_a184521/nama lentokenttabileet tarjosi pasi nurminen/

Hienoa nähdä joskus todellisia suomalisia herrasmiehiä. Kähmiikö se vielä siinä sivussa jotain vierasta akkaakin....


=DW=
367
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kummaa että näitä kännikaloja puolustellaan käytöksestään.

Saisivat antaa vähintäänkin puolenvuoden palkkansa nuorten ja lastenjoukkueille sakkoina.

Mitenkähän olisi halveerattu Suomen ringette naisjoukkuetta jos he maailmanmestaruutensa jälkeen olisivat ympäri päissään sökeltäneet tv:ssä tai ryhmäluistelutyttöjä jotka toivat Suomeen niin kulta kuin bronssimitalitkin.

No ensivuonna noita jääkiekkomestareita ei tarvitse lentokentällä kuvata :)

Äänestä

Jääkiekko on kontaktilaji, siinä oppii tappelemaan ja halaamaan. Se on hyvä se. Kun tunteet ja sielun sisin näytetään välittömästi, tiedetään kuka kukin on.
Kakrut ovat oppineet jo kotona ja koulussa riehumaan, ei sitä kiekkoilijat enää paljon lisää.

Äänestä

Iltalehdessä oli juttu Kaurismäen tupankanpolttamisesta Cannes elokuvafestivaaleissa. Mies taas sytyttu savukkeen vaikka oli kiellettyä.

Muistan hyvin edellisen kerran, satuin silloin olemaan Ranskassa ja katsoin uutisissa miten Kaurismäki lehdistötilaisuudessa sytytti sikarin ja vieressä istuvat naiset iltapuvuissa hämmästyneinä katselivat ympärilleen ja halusivat paeta savun keskeltä.

Martti Ahtisaari taas ulkomailla kasteli peukaloaan käännellessään virallisia papereita.

Olemme olleet EU:ssa jo sen verran aikaa että pitäisi osata kansainvälisiä tapoja. Tarvittaisiin tapakoulutusta.

Jos jääkiekko valmentajat eivät itse pysty arvioimaan omaa sietokykyä alkoholiin niin ei heiltä voi odottaa kurinpitoa joukkueellekaan.
Ikävää käyttäytymistä

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


... kirjoitti:

Koska ollaan sankareita kaikki, pitää kaikkien nyt kuunnella ministerin vastaanottopuhe lentokentällä, sekä ottaa mallia siitä, miten tosi herrasmies käyttäytyy tärkeässä edustustehtävässään, mallina maamme kasvaville lapsille, nuorisolle, ollen suurena esikuvan kaikille urheilojoille!

http://www.seiska.fi/seiskatv/_a184521/nama lentokenttabileet tarjosi pasi nurminen/

Hienoa nähdä joskus todellisia suomalisia herrasmiehiä. Kähmiikö se vielä siinä sivussa jotain vierasta akkaakin....


=DW=

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu