Muistan, kun kirjottelin aina joskus tänne ja podin ikävää ja ihastusta. Huh, nyt lähinnä naurattaa. Että sitä voikin olla hölmö.
Ei ihastusta, ei vihastusta. Sitä vaan on ja menee eteenpäin kuin koomassa.
Kaikkee hyvää vaan ..
Ei ihastusta, ei vihastusta. Sitä vaan on ja menee eteenpäin kuin koomassa.
Kaikkee hyvää vaan ..
Vastaukset 12
Vanhimmat
Kiva kun oot selvinnyt ,harva herää enää koomasta
Mukava kuulla että et enää vihaa mua kuten aikoinaan. :)
Niin tämä siis sillä olettamuksella että viiden tähden haltija on nainen?
Ootko oppinut sen että tänne kirjoittelun sijasta sun pitäisi puhua ne asiat kasvotusten ja jättää se yksin kotona miettiminen? Jos olet sen jo oivaltanut niin olet hyvää vauhtia kehitymässä. :)
Kaikkea hyvää kuten aikaisemmin ja hymyillään jos tavataan. ;)
Olen nainen, mutta en vihaa koskaan ketään. Joten ei ollu sulle.
Sitä voi vihastua itsellensä..
Minä myönnän jossain vaiheessa olleeni vähän kiukkuinen hänelle (mies 5*). Mutta en vihainen. :) Hymyillään, aina.
Mä en kirjoitellut tänne vaan lähinnä luin joitakin juttuja täältä. Ne rumimmat sai mun silmät aukenemaan ja tajusin totuuden. Mä olen oikeastikin tosi ruma nainen. Ei ihme jos joku tyyppi aikoinaan tykkäs huonoa, kun joutui tälläsen karseen kuvatuksen kans olla samassa huoneessa :D. Kyllä mä huomasin jo silloin ett se inhos mua, mutta vasta jälkeenpäin tajusin ett kuinka paljon hän inhosi mua. Ei siinä mitään, jos inhoaa rumia ja lihavia naisia, hällä oli täys oikeus siihen. Tuo aika ja ne tekstit täällä tosiaan sai mut tajuamaan ettei kukaan mies ikinä näin rumaan naiseen voisi ihastua tai rakastua. Eli kiitänpä opista. Jos joskus ihastun, pidän sen visusti piilossa ja peili on apunani, muistuttamaan minkä takia mun EI kannata ihastua enää ikinä :)
Itsesäälissä on helppo rypeä. älä tee sitä itsellesi.
Tottahan tuo kaikki oli. Mulle on ihan päin naamaa sanottu ett olen ruma ja luontaantyöntävän näkönen. Eikö se ole hyväkin että joku tajuaa jo luovuttaa ja ymmärtää ettei ole ketään joka tälläsestä voisi pitää. Enpähän häiritse ketään tuijotteluilla :D. Se mun elämä meni vain noin, mulle sattui syntymässä muita rumempi kuori ja sille ei voi mitään. Onko se jotain hirveätä jos joku myöntää ja tietää olevansa ruma. Toiset tietävät olevansa kauniita, nättejä ja tietävät kelpaavansa kelle vaan. Minä tiedän olevani ruma ja en kelpaa kenellekään. Mitä sitten.
Hyväksy sitten itsesi. Tuntuu siltä, ettet hyväksy?
Olen jo hyväksynyt. Sori, ei ehkä olis pitänyt pilata teidän juttujanne mun kirjoituksella. Mulla on aina tuuri olla väärään aikaan väärässä paikassa. En enempää häiritse herrasväen juttuja joutavilla jorinoilla :)
En ole ap. Kenelee te täällä juttelette?
Eikä tämäkään ole multa. En kirjoita enää mitään.
Joku mies ääliö juttelee itsekseen omia raukkamaisia tuntemuksiaan.