Tämän kevään kävijät-onko kukaan ollut Margaritassa?
Millainen on fiilis hotellista tällä kaudella? Onko siisti ja millainen ruoka?
Millainen on fiilis hotellista tällä kaudella? Onko siisti ja millainen ruoka?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Olen myös perheineni menossa ko. hotelliin-tämän kevään kokemukset
olisivat tervetulleita!!!!!!!!
yksi huutomerkki riittää, kiitos
ei mulla oo kokemuksia Margaritasta ja vaik oliski mitä ne teille kuuluis, juotte kaljaa vaan kuitenkin
fiilis jännä
on tosi siisti joo, tai sitten ei
ruoka on raaka-aineista koostuvaa
Tulin juuri eilen Alanyasta ja Margarita hotellissa oleskeltiin. Hotelli oli huippu, siisti kuin mikä, hotellihuoneet isot. Meidän porukka koostuu 2x 25v ja 18v matkalijoista. Oltiin ensimmäistä kertaa Alanyassa. Meillä kuului all inclusive matkaan ja voin kertoa että oli hyvät ruuat. Vaikka finnmatkojen sivuilla lukee että pelkistetty all inclusive niin jos tuo oli pelkistetty niin haluaisin nähdä ei-pelkistetyn. Eri iltoina kokit paistoivat pihalla esim. kebabia, pihvejä ja kalaa pääruuiksi. Oli ranskalaisia, perunoita,riisiä, kanaa, lihaa,spagettia... Ruoka oli mahtavaa, vaihteli joka päivä ja aina lounaalla ja illallisella jälkkäripöytä notkui monenlaista kakkua ja leivosta. Laihduttajalle en all inclusivea suosittele :D
Miinusta hotellissa oli pieni hissi, siihen mahtui kerralla 4 henkeä. Isompia altaita oli kolme, joista yhessä liukumäki. Vesi oli aika kylmää mutta virkisti ainakin :) Ravintolan väki oli ystävällistä ja huumorintajuista. Tyhjät astiat kiikutettiin heti pois. Meillä oli hyvät ilmat, ainoastaan kahtena päivänä oli pilvistä, muuten paistoi aurinko. Lämmintä oli, paitti illalla ainakin ite tarttin pitkähihasen ja housut. Hotellissa on koira, kultainennoutaja joka makoilee sisäänkäynnin luona.
Voin todellakin suositella hotellia, itsekkin toivottavasti vielä joskus palaan takaisin.
Mukavaa lomaa!
Tekeekö hotellista huipun jo yksin se, ettei siellä ole paskaista vaan siistiä? et ole tainnut yli kahden tähden hotellissa koskaan ollakaan?
Tämä Kontulan lahja suomalaisille on nyt pesiytynyt sivustolle. Provoaa ja ottaa (muka) kantaa lähes joka keskusteluun. Käyttää muitakin nimimerkkejä kuin setteripetterimikälie. Kun ei sinne ulkomaille ole mahdollisuutta matkustaa, kirjoittelee yksisormitaktiikalla typeriä mielipiteitään. Säälittävä nuorimies.
Mistä sä tiedät oonko mä mies? Entä jos oonki nainen jonka vanhemmat alunperin toivo poikaa?
No ei, jätkä mä kuule oon. Ja mähän lomailenki sellasis kulturelleis mestois mihin teil ei oo varaa. Oon meinaan automyyjänä sen verran tuohta tehny. Kannattaa asua edullisesti vuokralla niin jää varaa hyvään autoon ja matkusteluun perkele. Ja kaljaan jota mä en juo (mut koira tykkää, vaan ku ei se tee piskil hyvää nii se saa sahtia maistaa vaan jouluna, stanan kännikoira mut kyl mä sitä rakastan, se on viisaampi ku monet ihmiset ja tuplasti viisaampi ku turkkiin matkustavat juntit)
Et sinä tiedä mitä kulttuuri edes tarkoittaa. Vai automyyjä Kontulasta...Sen ammattikunnan edustajat ovat käytöstavat omaavia ihmisiä. Myös netissä. Niiden suhteen olet aivan leikkikoulussa.
Jos et Turkissa lomaile mitä ihmettä teet tällä sivustolla. Kirjoittele typeryyksiäsi "kulttuurisivuillasi."
todella sivistyneitä - ovathan he käyneet Automyyjien Yliopiston, lmao!
Kiitokset sinulle "dananino" asiallisesta vastauksesta.