Köyliön sosiaalitoimen paskoille mutta silti tapaan viimein poikani. Aikaa se vei, ja tuotti kärsimystä myös pojalleni mutta minä se en perkele vääryyden edessä taivu. Ja samoin tulen tapaamaan niitä muitakin lapsiani jotka mieleltään sairas äiti on estänyt tapaamasta, tietysti Köyliön sosiaaliviranomaisten myötävaikutuksella, jotka ovat asettuneet äidin puolelle vastoin lasten oikeuksia. Lapsilla pitäisi lain mukaan olla oikeus tavata sitä vanhempaansa jonka luona ei asu. Kun aletaan temppuilemaan valvotuilla tapaamisilla ollaan hakoteillä eikä lapsen oikeudet toteudu. On olemassa vielä onneksi henkilöitä joita ei pallotella sosiaalitoimen mielivallan edessä ja minä lukeudun yhdeksi heistä. Kyl jämpti on..
En antanut periksi..
6
238
Vastaukset
- sossut-
Pääset kohta harjavaltaan tuulettumaan pariksi kuukaudeksi, katsotaan tuleeko lapsesi sinne moikkaamaan.
- von Lgerbom
Oletko itse ollut? Tuskin sinne noin vaan pääsee. Pitää olla jonkinlaisia edellytyksiä hoidon tarpeelle. Mutta kivoja lomapäiviä sinulle jos olet lomailemassa joko siellä tai täällä vapaana terveiden joukossa.
- pössytöyssy
Miksi kirjoitat aina yksityisasioitasi niin paljon tänne nettiin? en kysy arvostellakseni vaan uteliaisuudesta.
- hätäinen kait
Ei tullut mieleen lähteä käräjille? Vai mikä tää juttu on?
- Hullumaailma
Taitaa se käräjöidäkkin milloin mistäkin.;D Mutta mistä niitä naisia löytyy, jotka kerta toisensa perään ravottaa tuollaiselle hölmölle, kun siitä sitten koittavat erota huomattuaan virheensä, niin tämä roikkuu kaksin käsin jaloissa, eikä päästä irti ja kun nämä naiset menettävät äijänkuvatukseen hermonsa, leimaa se ne mielenvikaisiksi ja haastaa niin naiset kuin sosiaalitoimenkin.
- soiöi
Hanki elämä! Joku on pielessä, jos ei saa tavata lapsia, älä syyllistä sosiaalitoimea. Kyllä sun luonteesi on siellä huomattu, muuten lapset saisivat tavata sinua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.3510044- 415454
- 435033
Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk2033861- 133423
- 463266
- 312936
Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?
Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise742693- 442613
- 562523