Terroristi

PissitHousus

Kaikki täällä pelkää yhtä ja ainoaa henkilöä.
En uskalla edes paikkakuntaa nimetä. Kyseinen henkilö varastaa, riehuu, hakkaa, ja huijaa ihmisiä ikään ja kokoon katsomatta. Heikkokuntoiset tietysti etusijalla.
Poliisi on käynyt usein, mutta soittajalle seuraa kosto. Samoin jos on joutunut ko. henkilön pahoinpitelemäksi, ei uskalla oikeudessa muistaa mitään.
Tätä on jatkunut useita kuukausia, mutta viranomaiset ovat voimattomia, satunnaisia putkaanvientejä lukuunottamatta.
Enää jää jäljelle se että joku käyttää oman käden oikeutta ja ottaa itse tuomion.
Tämä terrorisoija vetää viinaa ja lääkkeitä kaksin käsin ja varastaa ne etupäässä vanhuksilta tai muuten puolustukyvyttömiltä.
Nyt ei auta kuin odotella milloin hän tekee niin pahan teon että lähtee siltä istuimeltaan lusimaan.
Pahalta tuntuu elää näin, luikkien ja väistellen, sääliksi käy niitä jotka kohteiksi ovat joutuneet, eivätkä uskalla uhkailujen takia todistaa.
Pieni kylä ja muuten kiva, ilman pilaa vain tämä yksi asia.
pakkohoito olisi paikallaan tässäkin, mutta tuskin onnistuu.

2

211

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 3

      jo oot pelkuri

    • ap

      Niin olenkin. Ja siksi kirjoitin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      58
      5050
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      54
      4562
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      122
      4489
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      293
      1617
    5. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      228
      1308
    6. 81
      1301
    7. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      68
      1265
    8. 305
      988
    9. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      199
      930
    10. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      50
      810
    Aihe