Aloitan Muuttuneen Muhammedin nimeen. Allah akbar minua!
1. Kuule! juutalaisten ja kristittyjen profeetat ja Mooses sanovat: Totisesti: Ismaelin käsi on kaikkia veljiään vastaan. Myös: Jaakobia minä rakastin, Eesauta vihasin.
2. Mutta on alkanut kristyilläkin toinen litto, tuleeko vastakahtaisuus vai samanlaistus näiden asioiden välille?
3. Ei, me emme saa sitä päättää, sen päättää yksin Allah allaan omalle kansalleen.
4. Älkää Akbaarianne surmatko, ellette löydä siihen oikeaa syytä, muuten keräätte vain liikaa vihaa muualta maailmasta niskoillenne, se on kääntymässä muslimeja vastaan, ja ensin täytyy tehdä itsemurha, ennenkuin voi käydä muita vastaan.
5. Haamuna, sitten terroristina, sitten terminaattorina, sitten pakenijana, sitten vapahtajana, kun olemme Osammeet käydä nämä bitit läpi. Tämän jälkeen tulee Vapahtaja, kaikkialle maailmaan, mustille tulee Murjaani.
6. Tämän jälkeen, vapahtajan uudelleen kuoltua, tehdään kivisiä patsaita, ja uudeleen miinoja. Tulisen lopun jälkeen tulee satojen vuosia tämän jälkeen suuri määnjäristys (66).
7. Kuitenkaan, kaikkien ei ole pakko hyväksyä muutosta kristittyjen klassisesta haamuksi.
Suura 115 (12. Imaami)
Akbar
4
168
Vastaukset
- Akbar
SUURA 16
Harmageddon on tuleva.
1. Kuule, harmaista ja kolmosista tai kahdeksikoista sanotaan, että silloin emme tiedä, käymmekö omiamme vai muita vastaan.
2. Millä säännöllä voittajat valitaan? Totisesti, sodassa ei ole voittajia, vaikka peleissä onkin.- Akbar Virhe
Em oli suura 116 D = 74 H
- kyllapa olette ...
suura 3,54
suura 8,17 - jou jou
Et liene ainoa, joka on halunnut Koraania muuttaa... Heitäpä samaa Raamattuun... menee taatusti läpi seuraavassa kirkolliskokouksessa!! niin kuin kaikki aikaisemmatkin lisäykset ja muutokset!!
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/1961523Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1231278- 521042
- 72955
Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva52873- 58873
Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53840- 102824
- 82820
- 42804