Mitä toivoisit ???
Mitä haluaisit ?
Mitä sanoisit ??
35303
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 35
Vanhimmat
Hänet vierelleni
Oli aikakin..
Että tämä tapahtuisi pian
http://www.youtube.com/watch?v=754e3-5OZn8&playnext=1&list=PLC14B447160BE5FF9
sitä voitaisiin miettiä,..ehkä hänen läheisyys olisi tärkeintä
minulle myös läheisyys tärkeintä
läheisyyttä ja yhteyttä.
anteeksi, anteeksi, anteeksi.
sataan kertaan.:/
Ikävä, mutta niin kovin turhaa kaikki.
hyvää yötä.
haluasin pois tämän päänsäryn ja flunssan poikasen. Sanoisin, että goodbye eikun goodnight, toivoisin, että elämäni täyttyisi ihanilla positiivisilla ja toisiansa hyvin kohtelevilla ja arvostavilla ihmisillä ja hyväksikäyttäjät/toisilla pelaajat ja ilkeilijät pysyisi kaukana minusta ja etenkin minun rakkaimmista :)
hyvin sanottu noinhan sen pitäisi ollakin
mistähän johtuu että minullakin on pää kipeä?
olisikohan myötätunnosta?
Vaikea sanoa, tahtoisin tavata sinut jossain kasvotusten, vai sillä tavalla pääsemme parhaiten keskustelemaan, niin se on ollut aina ja odotan kovasti että nähdään, sitten antaa hetken viedä se ei meiltä lupaa kysele.
Tämän sanon hänelle.
Haluaisin että hän haluaisi mun tällaisena kun olen
en ole täydellinen ,olen aika heikko ihminen ,enkä niin erikoinenkaan
Tämä nainen haluaisi sanoa et haluan olla ystäväsi.. Mut vain jos sinäkin tahdot niin. En tiedä miten jatkossa..
Mut jos olet varattu.. Tai tunteet ovat yksipuoliset niin on ehkä parempi et unohdan sinut ja jatkan matkaani eteenpäin itsekseni.
Ja anteeksi jos olen jotenkin loukannut sinua.. Ja varmaan olenkin, ainakin niillä joillakin kirjoituksilla näillä palstoilla. Harmittaa nekin..
Olen kirjoittanut tällä samalla nimimerkillä tuossa viestiketjussa joka alkaa et 'Ketä sä oikein luulet minun kaipaavan täällä..' (tai jotain siihen suuntaan).
Hymyilisin...ja varmaan en osaisi sanoa mitään...ukson, että vain tuijoittasimme hetken hämillämme toisiamme ja sitten varmaan selittäisin viimeisen tiukan jtekstarini syyn.ja sen miksi en halunnut pitää yhteyttä.. ja kysyisin tarkoititko sinä oikeasti sitä mitä sanoit viimeksi puhelimessa... ja PLÄÄH.. en tiedä...?? n=> m
http://youtu.be/jKZclDm5fv4
Yhden tiukan tekstarin sain ja viime puhelu, öhm... kuulostaa vaan niin tutulle.
En tarkoittanut.
... n=>m
Kaikkihan täällä tuntuu tutulta =), en usko että olet tarkoittamani mies... erittäin epätodennäköistä se, että hän olisi täällä. Ja se mitä puhuttiin puhelimessa / hän sanoi, ei ollut epämiellyttävää kuultavaa...mutta... ??
http://youtu.be/TR3Vdo5etCQ
! halata
!! suudella
!!! tavata
vääräjärjestys
Mitäkö haluaisin? Lähelle, puhua, löytää ne silmät.
Sanoisin? Pyytäisin vielä anteeksi, sanottavaa ja puhuttavaa kyllä löytyisi.
Toivoisin? Tietenkin kaiken natsaavan ja rakkauden roihahtavan ikuiseen liekkiin.
Haluaisin vaan olla sun lähellä ja viettää aikaa sun kanssa. Ei mitään kummempia vaatimuksia. :)
Paljon siistimpää kun pysyn pois hänen elämästä!
Hänelle paljon rakkautta ja iloa
Itselleni toivon mielenrauhaa.
Ikävän iskiessä saavun tänne. Kaipaan sinua, koko pakettia, seuraasi, eleitäsi, ääntäsi, kaikkea sinussa. Aika menee aina kuin siivillä. Näin se vain on. Ei enempää ei vähempää. Varmaan hymähtelisi jos tietäisi, että tunteilen täällä. Pöh, irvistän.
Tältä hänen viesti voisi kuulostaa..:)
Teen samoin. Kaipaan sinua, koko pakettia, ääntäsi, eleitäsi, läsnäoloasi, kaikkea sinussa. Tunnit tuntuvat sekunneilta, aika menettää merkityksensä. Niin se on. Ei enempää eikä vähempää. Hymähtelisit hymyillen, jos tunnistaisit minut täältä. Pöh ;)
No mutta läsnäolmme toisillemme saa kaiken tämän aikaan, juuri tarkalleen noista asioista kaikki muodostui, ja täällä jossain todella on hänelle suoria kirjoituksia jotka hän tunistaa..
Harhaa tämä totta vie on, mutta niin on lopulta koko elämä, sitä luulee yhtä ja myöhemmin huomaakin olleebnsa täysin väärässä ja valehdelleensa jopa itselleen kunnes todellisuus viskataan eteen ja elämä pakottaa huomaamaan sen totuuden jonka on hukannut tähän elämän harhaan..
Näin se on, todellisuus onkin sitten hänen kanssaan aivan jotain muuta kuin harhaa, voi hyvällä mielin sanoa että vain ja ainoastaan hän on osoittanut jotain minulle jota ei ole "menneisyydellä" pilattu, tavallaan ainoat aidot tunteet jotka voin aidoiksi sanoa, muu elämästäni onkin sitä harhaa..'
Sekavaa, mutta niin on elämäkin.. Hymyilen aina kun hänet näen, hukun niihin hymyileviin silmiin aina uudelleen ja uudelleen...
Aina saa haaveilla, kävi se viim ekerrallakin toteen vaikka olin jo unohtanut hänet, melkein ainakin vuosien varrella, en vaan häntä voi unohtaa koskaan, hänellä tulee olemaan aina sama vaikutus minuun..
Sanoisin, että palaa luokseni, niin otetaan askel evoluutiossa taaksepäin, päästetään eläimelliset puolemme irti ja nautitaan toisistamme...
Katinkontit. Tämähän on yhtä harhaa koko palsta. Kaikki kuvittelevat kaikkea. Minäkin olen lukenut täällä viestejä jotka suorastaan pelottavat, niin samansuuntaisia ajatuksia ja tyylillä kirjoitettuja. Ajattelin jo, että onko sitä unissaan joskus käynyt täällä kirjoittelemassa:D Anteeksi nyt kun tiputtelen sinut maan kamaralle. Ei millään pahalla. Nyt ainakin meikäläinen häipyy täältä. Öitä.
Kilinkellit. Harhaa on kaikki ja luulet sä, etten mä sitä oo tiennyt!
Arvasin, et karkuun lähdet heti.. Pöh, irvistän. Samoin.
Joskus kirjoitin sinulle paketeista.
Minä mitään karkuun lähde enkä minä väitä mitään tietämisestäsi tai tietämättömyydestäsi. Ei vain viitsi täällä pahemmin kirjoitella. Silloin tällöin. Minä otan kirjasen ja käperryn peiton uumeniin. Hymyilyttää.
Hyvää yötä.
Nuku hyvin :)
onko siellä tilaa minullekin? viluttaahan tuo
vai pitäisikö ottaa toinenkin 60wattia? hehkuhan sen jonkin verran lämmittää ja poltaa
Eihän tästä nyt tule mitään. Yksi kanditaatti pääsisi kyllä. Ei kuka tahansa ja täysin tuntemattomat. Siinä ei enää lamppuja tarvitsisi. Nyt loppu tämä harhailu täällä. Kolmas kerta toden sanoo:D Lupaan ja vannon kautta kiven ja kannpn tai mörökölli minut vieköön.
Mun ei kannata sanoa, haluta tai toivoa mitään. Ei mun sanomiset, toiveet kiinnosta ketään pätkän vertaa. Ihan sama muille olenko olemassa vai ei.