Kaikki äidit Forssan seudulta ja muualtakin!

MariN87

Moikka!

Esittelen nyt itseni eli Olen 23-vuotias yhden lapsen äiti Forssasta. Vauvalla on ikää vasta 2 ½ kk , hänestä ei ole paljon vielä seuraa ja muutenkin kaipaa aikuista juttuseuraa.
Muutettiin avomiehen kanssa tänne viime marraskuussa, niin ei ole oikeen saanut vielä ketään kaveria täältäpäin ja oli muutenkin loppu raskaus todella hankala.

Ajattelin että jos tätä kautta löytyis joku jota kiinnostais alkaa vaikka aluks sähköpostitse juttelee tai miks ei sitten tavata.

Olen aika ujo itse, mutta sitten kun tutustun kunnolla niin saan rohkeutta enemmän. Tuun kyllä toimeen erinlaisten ihmisten kanssa ja enkä pelkää erillaisuutta, minusta se on vaan rikkautta! :)

Mutta jään odottamaan jos vaikka joku kiinnostui.

7

108

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ÄitiForssasta

      Heipä hei!

      Itsekin asustelen Forssassa jo isomman lapsen kanssa, mutta ajattelin kuitenkin vastata :) Missä päin Forssaa asut? Onko lähelläsi puistoja joihin voisi poiketa vaunulenkillä ja tutustua muihin äiteihin? Oletko käynyt MLL:n äiti-lapsi-kerhossa/aamukahvilla? Niitä kuitenkin Forssassa ainakin jossakin vaiheessa pidettiin paljon.. Sieltä voisi löytää uusia ystäviä, joilla sama elämäntilanne..

      • MariN87

        Asun täällä viksbergissä.. On tossa jotakin puistoja lähellä mutta siinä se ongelma vähän onkin että en saa itteäni niskasta kiinni ja mentyy sinne puistoon.. Tuntuu jotenkin hassulta mennä sinne näin pienen kanssa vielä.. Tyhmä ajattelu tapa mut minkäs sille voin..
        En ole käynyt missään kerhoissa tai muissa ku siinäkin mun ujous tulee vastaan.. Sitä tarvis jonkun kaverin mukaa et "uskaltais" lähtee sellasiin.. Ehkä sen mun ujouden takia en saa kovin helposti kavereita, olen kyllä sosiallinen kun saan vaan jutun aihetta.

        Minä olen itse tässä isoin ongelma..


    • :)

      Forssan alueella olisi reilu parikymppinen puolivuotiaan äiti! Ja myöskin välillä juttuseuraa vailla! :)

    • SL2010

      Ja täälläkin sama ongelma... Onko meissä Forssalaisissa joku vika, kun vaan yksinämme kotona möllötetään. Järkätään joku "kokoontuminen"?

      Olen 29 vuotias ja puolivuotiaan tytön äiti.

    • :)

      kyllä se varmaankin on vaan se jonkilainen ujous meissäkin :) sl2010, koska olet saanut tyttösi? :)

      • SL2010

        Vähän ennen jouluahan tuo tupsahti.. =)

        Mullakin on kavereita joilla on lapsia, mutta niiden on jo lapset isompia.
        Yhtään vauvakaveria ei ole.


    • aniileve79

      Heissan!
      Mäkin voisin liityä joukkoon.. Vaikka naapurikunnassa asustelen. Ikää on 31v ja lapsosia kohta 6.
      Mutta kaveripiiri on aika suppea joten uudet tuttavuudet olis tosi tervetulleita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa

      Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol
      NATO
      261
      4178
    2. Stefu haikailee

      Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      264
      3408
    3. Harmi mies ettet arvostanut

      Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku
      Ikävä
      154
      1777
    4. Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!

      Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde
      Suomalaiset julkkikset
      25
      1634
    5. Lavrov väläyttelee WW3:sta

      Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,
      Maailman menoa
      296
      1413
    6. Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?

      Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      132
      919
    7. Voiko hyvää omatuntoa ostaa?

      Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo
      Sinkut
      235
      853
    8. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      115
      817
    9. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      17
      780
    Aihe