Onko kokemusta Huoneistomaa kiinteistövälittäjästä? Näyttää olevan edullisin välityspalkkio.
Huoneistomaa
4
652
Vastaukset
En ole koskaan aikaisemmin edes kuullut koko firmasta...
Näyttää olevan kokonaiset seitsemän kohdetta tällä hetkellä, eikä henkilökuntaa esitellä missään (aika erikoinen veto), missään ei myöskään kerrota markkinointikanavista (laaja nettimarkkinointi ei kerro mitään) ja kotisivut on tehty kotisivukoneella. Olisikohan kyseessä yhden hengen pulju, tosin silloin palvelu voi olla ihan kohdallaan.
Noin nyrkkisääntönä kannattaa valita keskisuuri tai suuri välitysliike, koska silloin asiakasrekisteri on suurempi ja rahat riittävät kunnolliseen markkinointiin. Palkkio on hieman korkeampi, mutta myyjälle jää kuitenkin yleensä enemmän rahaa käteen korkeamman toteutuvan kauppahinnan vuoksi.- Logista vai ei ?
Aika uskomatonta yleistystä:
"Noin nyrkkisääntönä kannattaa valita keskisuuri tai suuri välitysliike, koska silloin asiakasrekisteri on suurempi ja rahat riittävät kunnolliseen markkinointiin. Palkkio on hieman korkeampi, mutta myyjälle jää kuitenkin yleensä enemmän rahaa käteen korkeamman toteutuvan kauppahinnan vuoksi. "
Itsellä ei ole myynnissä ollut ko. yrityksellä mitään, mutta tuttuni myin heidän kauttaan Ruskeasuolla olleen yksiön 149 000 euroon, kun samassa talossa olleen vastaanvankokoista ja kuntoista asuntoa Kiinteistömaailma tahkosi liki neljä kuukautta Tarjouskaupalla saaden 134 000 euroa. Tuttuni vaikutti varsin tyytyväiseltä, kun taskussa oli välityspalkkio huomioiden noin 18 000 eurooa enemmän kuin naapurilla. Tohon ei voi muuta toteta kuin että eiköhän sen asunnon myyjän kannalta ole tärkeintä saada mahdollisimman paljon itselleen rahaa, kuin uhrata sitä markkinointiin. - Valittajat
Kannattaa käydä tuolla välityspalkkiovertailusssa lukemassa faktat myös Huoneistomaasta..
http://www.asuntojenmyynti.fi/Kiinteistönvälitys.php - Eve3
Huoneistomaan kautta saatiin myytyä oma rivitalo Vantaalla! Myyntiaikaa vain 1 viikko. Yhteistyö välittäjän kanssa on ollut tosi hyvää ja positiivista!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?4836315Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.2632317Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi3861978- 1241159
Kuvataiteilija Johanna Oras lataa mielipiteensä Miina Äkkijyrkästä Farmilla: "Miinahan oli..."
Oho! Johanna Oras ottaa kantaa kollega-Äkkijyrkän Farmi-puuhiin. Farmi Suomi -realityssä koettiin v. 2024 todellinen yl51084- 291077
- 77902
Olet vieläkin täällä
Tunnen energiasi. Tunnen että ajattelet minua. En aio koskaan enää ottaa sinuun yhteyttä. Voit ottaa minuun, jos itse h60884Kuka on mystinen heppamies?
Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel81834- 39764