Kuvittele joku hyvä miespuolinen kaverisi jonka olet tuntenut vuosikausia. Jos tämä kuin salama kirkkaalta taivaalta paljastaisi, että rakastaa sinua, miten reagoisit?
Kysymys naisille
11
287
Vastaukset
- en usko
Olisin sanaton, kerrankin.
- Näin koen
Olisin vähän aikaa hiljaa - katsoisin tarkasti silmiin kun hän kertoo sen, jotta tiedän puhuuko hän totta.
Olisin hyvin onnellinen, että se nyt vihdoinkin sanotaan. Tosiasiassa sitä ei kukaan rakastunut ihminen ole voinut minulta salata eli se ei koskaan ole minulle "uusi" asia. Rakkauden tietää, vaikka ei ole sanoja.- Ota siitä selvää...
Kuka tietää, kuka ei! Se kun pukeutuu mitä kummallisimpiin vaatteisiin! ; )
- jalankulkija
En mitenkään. Tiedän, että kyseinen miespuolinen kaverini rakastaa minua, vaikka varattu olenkin :) Ja rakastan häntä kanssa. Ei kai siinä mitään outoa ole.
- miespuolistenystävä
Kauhistuisin.
- jätkien kanssa
Tämä oli NIIIIIN illan paras!!!
...Kaikki ne saunaillat....................
- Ei herkille
Miehenä sanon suoraan että ei kannata.
Olen nähnyt näitä ns. liittymäkolareita joissa toinen ajaa tuhatta ja sataa eteenpäin tietämättä mistään mitään ja toinen jysäyttää kylkeen.
ON TODELLA TODELLA harvinaista että nainen jakaisi edes hiventäkään tunteista joita sinä koet häntä kohtaan tai että hän reagoisi positiivisesti.
Pahinta mitä yleensä voi tapahtua on se että mies rakastuu kaveriinsa tai ystäväänsä joka on nainen koska lähes jokaisessa käy huonosti.
Eri asia jos nainen on se kiinnostuneempi osapuoli, tällöin voi jotain tapahtuakkin.
Ainakaan mitään rakkaudentunnustuksia ei kannata lähteä lurittelemaan vaan lähestyä aika kylmäverisesti kieltä purren tilannetta.
Tiedän että joku hermoheikko ikuinen naiivi romantikko tulee väittämään toista ja uskomaan sydäntään yms. liirumlaarumia, mutta vaikkei itselle ole näin käynyt niin useamman samanlaisen tilanteena nähneenä siinä yleensä välit viilenevät, ystävyys ja kaveruus purkautuu sekä ei seuraa muutenkaan mitään hyvää.
Pahinta yleensä mitä mies voi tehdä rakastuessaan on olla naiselle kaveri. Naiselle kaverit ja seksuaalisen/romanttisen kiinnostuksen kohteet ovat aina eri asioita. Miehellä ne voivat mennä enemmän päällekkäin, naisella ei.
Joko olet miehenä naiselle tuntematon, kaveri tai rakastaja, harvoin on mitään välimuotoja olemassa. - jaska jokunen justny
Miten joku nainen voi olla niin sokea, että ei muka tuollaista asiaa olisi koskaan huomannut. Ja kyseessä olisi siis ystävä?
Ihmettelen kyllä sitäkin että miten jotkut pystyy olemaan ystäviä sellaisen kanssa jota rakastaa? Sairastahan se jollakin tapaa on. siis kiduttamista itseään kohtaan tai jotakin. Eri asia on tuntea jotakin hyvin lämmintä ja syvää yhteenkuuluvuuden tunnetta jota voi myöskin sanoa rakkaudeksi, mutta rakkauden tunnustukset ovat silloin tarpeettomia. - Yksi herkkä
Itse naisena sanon, että onhan se tavallaan masokismia. En kuitenkaan haluaisi luopua ystävyydestä. Järkeilen asiat, ei aina onnistu. En nyt menisi puhumaan kuitenkaan rakkaudesta, mitä helvetttiä sekin lienee. Ihastuminen/kiintymys kuvaa ehkä parhaiten omia tuntemuksiani.Välillä vituttaa, myönnän.
- never same again
Avaa silmäsi, niin näet kyllä jakaako toinen samat tunteet vai ei. Mutta, jos kyseessä on kielletyt tunteet, niin ei se tieto ainakaan sinua helpota.
- entä sinä.
no eikö se kuitenkin olisi lopulta kiinni omista tunteistasi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614178Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2643408Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541777Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251634Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2961413Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?132919Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235853en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115817Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe17780