minusta rakastajan, uskollisen kumppanin, suojeliasi, kuuntelijan ja tukijan... ystäväsi ja rakkaansa haalijan, ihmisen kuka välittää ja ymmärtää. Olen erillainen mitä ehkä luulet. Ja mulla on suurempi ikävä, kun kaikki kirjoittamani ikävä viestit yhteensä, niin kauan kun sinulle niitä olen kirjoittanut.
Enkä tiedä merkitsenkö sinulle mitään tai enää mitään, merkitsinkö koskaan.
Menen nyt ulos kävelemään.
Saisit
11
331
Vastaukset
- Luin tuon
ja kävi mielessä, että kaunis viesti. Sitten kävi mielessä, että miksi et ole? Kysymykset täällä jäävät vaille vastauksia, niinkuin näiden lukijakin jää vaille vastauksia. Menetelmäsi on outo. Onko viestisi loppujen lopuksi kenellekään kun tänne sen kirjoitat. Sillä, jos se on kaikille, niin se jää melko merkityksettömäksi.
Tosiasiassa kaikessa kauneudessaan viestisi on oikeastaan melko turha. Mielen väreitä ajatuksen tuulessa. Et halua olla hänelle, vain itsellesi. Onhan sekin...
Hyvää kävelylenkkiä, ulos on myös ajatus täällä.- elämän veden virta
Kirjoittan ajatuksiani tänne ylös. Ja jonkin sortin tiedottomuuden tila riivaa. Totta kai se jollekkin on, en usko kenenkään kirjoitavan tänne ilman mitään kohdetta, tai mistä sen tietää. En vain tiedä viitsinkö laittaa mitään tunnisteita enää, on taas toivoton olo. Onneksi on jotain ohjelmaa illaksi, se helpottaa ikävää, ainakin hetkeksi.
Jonkin asteisena vinkkinä, kenties:
http://www.youtube.com/watch?v=KGy_hrhCP2M
- Osuvasti sanottu
Juuri näin.
- Suuri unelma
Kauniisti kirjoitettua, rakastettavaa. Sanattomaksi menen - se olisi elämäni täyttymys, jos joku todella ajattelisi ja toimisi noin. Siihen virtaan hyppäisin oikopäätä, jos se minulle esitettäisiin. En empisi.
- Ohikulkijan miete
Niinpä. Tuollaisia sanoja jos kuulisi vielä elämänsä aikana. Epäilen kyllä, että unelmaksi jää kohdallani. Kaikkea onnea ap.lle kohteensa kanssa. Tosin suoraan kertominen ihmiselle itselleen on se kaiken a ja o. On mieltä lämmittävää kun saa lukea välistä jotain kaunistakin.
- matkamies maan
Kaunis viesti, mutta kuka kirjoittaa ja kenelle? Mies naiselle vai toisin päin?
- .)
okei
- ;)
Hmm, okei?
- ehhehehe ehheh
Ihanaa, onpa paljon luvattu. Taidat olla varakas heppu, jos pystyt joka tehtävään ihmisen palkkaamaan. Viestit varmaan kykenet itse tänne rustaamaan.
On kuitenkin hienoa, että ulkoilet, itse olen leiponut tänään, ja kävin vuoropuhelua kohoavan taikinani kanssa.
Olen naljailu mielellä. Ottaiskohan sulla eteen minun kanssa?:) - huhhuh.
En luottaisi päivääkään tuollaiseen ihmiseen
Ihan järkyttävää tekstiä - nainen =)
Olipa häijysti kirjoitettu ... taikinan kanssa keskustelijalta, huh, huh! Eipä ihme jos keskustelukumppanina on vain taikina ja leipomukset ! xD
Jokaisella meillä on haavamme ja toiveemme. Sinulle ap=> Olen aivan varma, että jos sanot tuon IRL puhuen tai viestillä tuolle henkilöllle jolle halusit tuon osoittaa, niin saat myös vastauksen =)
Voimia ja tsemppiä!
http://youtu.be/XBYhQnjyrWo
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h302861Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062671Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv292377Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.491904Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141503- 321473
- 291199
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1021193- 1771183
En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.711015