Todisteet puuttuvat. Jumalan olemassaolo on toiveajattelua.
Toiveajattelulla ei ole mitään tekemistä todellisuuden kanssa.
Rukoileminen on poisheitettyä aikaa.
Nauttikaa tästä ainoasta elämästä!
Tiedoksi: Jumala ei ole olemassa.
8
59
Vastaukset
- best in me
Rukoileminen ei todellakaan ole poisheitettyä aikaa. Siis ei todellakaan!!!!
Täysillä elävä ja kokeva kaipaa sitä myös.
Todella tärkeää!!!!- Näin on!
Rukoilemisen vastaukset ovat täsmälleen samaa tasoa kuin sattuma.
Todennäköisyys että saat sen mitä rukoilet, on täysin sama kuin että et rukoilisi ollenkaan. - Leksa-Veksa
Näin on! kirjoitti:
Rukoilemisen vastaukset ovat täsmälleen samaa tasoa kuin sattuma.
Todennäköisyys että saat sen mitä rukoilet, on täysin sama kuin että et rukoilisi ollenkaan.Ehkä yhtä pieni sattuma, kuin lotossa yhdelle tänä iltana 8 miljoonaa ekua
- Kyllästyttää
Toistat ikävästi itseäsi.
- Näin on!
Niin toistan. koska faktat eivät muutu.
- Leksa-Veksa
Näin on! kirjoitti:
Niin toistan. koska faktat eivät muutu.
Yks äijä tuolta rapakon takaa sai pettyä toistamiseen ennustaessaan maailmanloppua ja ohrasesti kävi.
Minäkää oikein usko maailmanloppuun, mutta sellaiseen, jossa aurinko palaa loppuun, uskon, koska se on fakta.
En usko raaamatun yliluonnollisiin kertomuksiin, kuten joona kalan vatsassa kolme päivää, kolme miestä tulisessa pätsissä, vedenpaisumus, kuolleista herääminen jne.
Toivossa on kuitenkin elettävä, ja niin tekevät lottoajatkin, jotka uskovat mahdottomuuksiin.
Kyllähän usko omaan itseensä auttaa. Alkoholista voi vapautua, kun jaksaa vain uskoa samoin tupakasta.
Ja voihan sitä rukoukseenkin uskoa, onhan se mukavaa puhua itse itselleen. Itsekkin aikoinaan harrastin paljon yksinpuhelua rukouksen merkeissä ja jos ei muuta hyötyä, niin uskoin auttaneeni itse itseäni.
Kukas sen kissin hännän nostaa, ellei kissi itse.
Jääkiekkoleijonatkin uskoivat voittoon niin lujasti, että voittivat.
Omasta elämästä selviämiseen tarvitaan mitäspäs muuta kuin uskoa.
Alkoholista ei kuitenkaan ole apua ongelmiin ja silti moni uskoo alkoholiin.
Minusta Jumalaankin uskominen on parempaa kuin uksoa tupakkaan ja alkoholiin.
- MM-Wehanen
"6.Hänen opetuslapsensa kysyivät ja sanoivat hänelle, ”Haluatko meidän paastoavan? Kuinka meidän tulisi rukoilla? Pitäisikö meidän avustaa köyhiä? Minkälaista ruokavaliota meidän tulisi noudattaa?”
Jeesus sanoi, ”Älkää valehdelko, äläkä tee sellaista mitä inhoat, sillä kaikki asiat paljastetaan taivaan edessä. Kaiken jälkeen, ei ole mitään salattua mitä ei paljastettaisi, eikä mitään ole peitetty siten, että se jäisi salatuksi.”(tuomaan evank.).
Nauttikaa siis! Mitä "nauttiminen" merkitseekään kullekin? - Google-------on
"Joosef katsoi paljoa paremmaksi kärsiä vaivaa Jumalan joukon kanssa kuin ajallista tarvetta synnissä nauttia, sillä hän katsoi palkanmaksua.
Itse haluan pysytellä Joosefin osassa.
Syynä tähän ei ole mikään muu kuin se, että minun uskoni on koeteltu ja olen löytänyt sielulleni rauhan sekä päässyt elämään evankeliumin osallisuudessa ja vapaudessa.
Minulla tämä valtakunta on vanhurskautta, rauhaa ja iloa. Haluan tämän armon osallisuudessa matkaa tehdä.
Toivon sinulle kirjoittaja ja lukija löytäjän iloa!
Kiitos seurasta!
Minä menen nyt.". Lainattu tältä palstalta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082824Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672501Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061172Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831015Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1241002- 671000
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait269948Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka320921Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768