on joidenkin keskenkasvuisten ajatusmaailma ja käsitys tästä ongelmatilanteesta?
#Lauantai aamuna aikaisin.
"Sitten ihmetellään miksi kaikki kaikkoavat ja karttelevat".
Ilmeisesti katsoitkin jo ennen aamupuuroa peiliin kunnolla kun tulit tänne vollottamaan 09:36 kesäisenä lauantaiaamuna. Turhanpäiväinen p”'”kanjauhaja taidat ollakin . Et ole yhtään parempaa puuta kuin kukaan toinen.
Luulotautia se vaan kohdallasi on. VASTAAKerro kaverilleIlmoita asiaton viestiTarrrrrkkkk21.5.2011 10:43 0 Avaa
Sulje Huom !! Olkaa tarkkana. Joukossamme on oikolukija, joka puuttuu jokaiseen kirjoitusvirheeseen. VASTAAKerro kaverilleIlmoita asiaton viestivirheeeee21.5.2011 13:48 0 Avaa
Sulje Juu .. Kannattaa tarkistaa viesti jollakin äidinkielen lehtorilla, ennen kuin laittaa sen tänne. Homeallergiaa sairastavat ovat kas niin tarkkoja ja puuttuvat jokaiseen mahdolliseen virheeseen, minkä ympäriltä löytävät.
Hee hee.. tais tulla kirjoitusvirheitä. Kuka homesairas huomaa ?? #
Jos ei ole muuta kerrottavaa palstalle kuin nuo typeät ja lapselliset heitot, jotka todella kertovat heidän ajatusmaailmastaan ja juuri siihen mihin he ovat opetettu uskomaan ilman minkäänlaista omakohtaista ajattelukykyä ja täysin sokeita siihen, mitä ympärillä tapahtuu, olisi parempi, että he paneutusivat edelleen ja ainoastaan niihin tietokonepeleihinsä.
Ei tuollaisilta voi muuta edes odottaa.
Korvantaustat ovat vieläkin liian märät.
Tällainenko
Palstan seurailija
2
52
Vastaukset
- Just juu
Näin on. Tärkeintä on, että on oikein kirjoitettu.
"Tärkeintä on, että on oikein kirjoitettu."
- Oletusarvo ja lähtökohta, jonka päälle rakennetaan vasta sisältö. Jos luet lehtiä tai muuta painettua sanaa, huomaat tuon olevan ihan normaali käytäntö.
On mahdollista kirjoittaa oikein, mutta se vaatii enemmän työtä. Turhaan olen haaskannut sikolättiin aikaani, vaikkei koskaan ole liian myöhäistä valita seuraansa paremmin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h352875Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062681Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv322403Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.491914- 271559
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141513- 321473
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1021203- 1771183
En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.711025