Muutettiin vasta Kajaaniin ja nyt pitäis juniorin skootteri viedä huoltoon. Missä Kajaanissa kannattaa tuollaiset huollattaa?
Minne huoltoon
16
2267
Vastaukset
- Nuoriso liikkumaan.
Osta uusi niin ei tarvitse huoltaa, kätevää eikö totta!
- Anonyymi
Ai uutta ei tarvitse huoltaa? Hetihän ne laitteet vaatii huoltoa kun niitä käytetään.
- Honda,,
Kodintukun luona on kaksi huoltofirmaa. Tai niistä osaavat neuvoa, minne mennä, jos heilläkin ruuhkaa. Kysy Kodintukun infosta, missä huoltopaikat.
- mainostauko
Sama se on kertoa kaikki kun kertomaan aletaan.
Mopoja huoltavia liikkeitä on, Laatukone on keskustassa liikenneympyrässä ja Ar-kar on Timperintiellä Petäisenniskan suunnalla, Kone-pyörä on kivimäentiellä ("lunkan" talossa) keskustan tuntumassa. Ja sitten vielä kaksi huoltajaa Kodintukun rakennuksessa kehräämöntiellä.
- tympeentynyt |
Muutettiin vasta Kajaaniin, mi.........
Minkä alan firmaa ruvettaisiin piilomainostamaan seuraavaksi? - alaa harrastanu
MOPOHUOLTO??? kyllä kait se on nykyään MAXI kodin tukussa...en kehtaa sanoa,että PRIKAATILLA tai PÄRNÄSEN korjaamolla ja molla...
- Jokeen vaan
Työnnä saatana jokeen se paskakasa, se sinun pikku-petteri/ pissis-liisa kun eisatana osaa ajaa sillä, saa näitä rimppakinttuja tielläliikkujat väistellä jatkuvasti, vois olla muuten pikku-peten nirri herkässä.
Näillä penikoilla ole minkäälaista hajua että on olemassa sellaisetkin kuin liikennesäännöt.- Anonyymi
turpa kiinni.
- tässä sulle pelle
ai niin, ja haista vittu saatanan mulkku! Tervetuloa iloiseen kajaaniin!
- Jääkiekko, nuorison
Jaa,jaa. Taitaa olla leijjonien pennut kirjoittelemassa nousukunnossa.
Mopoja huoltavia liikkeitä on, Laatukone on keskustassa liikenneympyrässä ja Ar-kar on Timperintiellä Petäisenniskan suunnalla, Kone-pyörä on kivimäentiellä ("lunkan" talossa) keskustan tuntumassa. Ja sitten vielä kaksi huoltajaa Kodintukun rakennuksessa kehräämöntiellä.
Näiden lisäksi Sähkökonehuolto, Hartikaisen takana. - Juniorin skootteri
Kiitos vastauksista niin asiallisista kuin asiattomistakin, Enpä usko että juniorini on jo 18-vuotias ja uskon että osaa ajaa ( ainakin a-kortin sai suoritettua, seuraavaksi varmaan kysyt että miksi ei aja autolla? Siksi että skootterin kulut on paljon halvemmat kuin auton)
Voisko joku kertoa että mihin itse sen veisi? Vanhassa kotikaupungissani kun oli niitäkin korjaamoja jossa markan-suutari teki euron vahingon, enkä tahtoisi turhasta maksaa.
Mukavaa kesää kaikille ja ajellaan sovussa :o)- juniorin skootteri
Piti siis kirjoittaa
Enpä usko että juniorini hurjastelee kaupungissa on jo 18-vuotias ja uskon että osaa ajaa. - urpojen luvattu kaup
juniorin skootteri kirjoitti:
Piti siis kirjoittaa
Enpä usko että juniorini hurjastelee kaupungissa on jo 18-vuotias ja uskon että osaa ajaa.Ar-kar Timperintiellä ja sehän sellasta kookasta valtatkunnallista rengasliikettä systeemiä / viherkauppaa vastapäätä tai sitten toi Kodintukun juttu Kehräämöntiellä olisi vaihtoehtoni asiaan. Aivan mahtavaa nähdä kotikaupungin avuliaat urpomaiset vastaukset ja kaikenlaiset avut sitä tarvitsijalle... Jatketaan samaan malliin niin kunnia menee, mutta maine kasvaa. Toivon kovin löytäväsi asian parhaan ratkaisun.
- ota teistä selvää
urpojen luvattu kaup kirjoitti:
Ar-kar Timperintiellä ja sehän sellasta kookasta valtatkunnallista rengasliikettä systeemiä / viherkauppaa vastapäätä tai sitten toi Kodintukun juttu Kehräämöntiellä olisi vaihtoehtoni asiaan. Aivan mahtavaa nähdä kotikaupungin avuliaat urpomaiset vastaukset ja kaikenlaiset avut sitä tarvitsijalle... Jatketaan samaan malliin niin kunnia menee, mutta maine kasvaa. Toivon kovin löytäväsi asian parhaan ratkaisun.
Miten tuo kodintukku, onko siellä kaksi korjaamoa kun sellaisen kuvan noista kirjoituksista saa mutta itse löysin puhelinluettelosta vain yhden ?
- cscscsc
ota teistä selvää kirjoitti:
Miten tuo kodintukku, onko siellä kaksi korjaamoa kun sellaisen kuvan noista kirjoituksista saa mutta itse löysin puhelinluettelosta vain yhden ?
siinä puu ovessa mikä on kodintukun rakennuksessa on kaikki mopo jo mp huollot ym
sitä pitää pystyssä yks kunnas palvelu on hyvää siellä !!
- Ertom
Älä vie ainakaan Maunukselan korjaamolle. Asiaton paikka.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1881315
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän138893- 85842
- 51748
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?50711Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t251612Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä311590Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55579- 53564
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,7560