Mustia pilviä Suomenkin asuntojen loputtoman hinnannousukuplan ylle:
"Euroopan talouspäättäjät ovat vasta sopineet Portugalin "pelastamisesta", kun velkakriisin vuosi sitten ilmiliekkeihin sytyttänyt Kreikka lipsuu jo täyttä päätä kohti uutta polttopistettä."
"...Marcussenin ja Nixonin mukaan talousihmeen todennäköisyys on alle yksi prosentti. Kokonaislukuihin pyöristämällä Kreikan ihmeparanemisen todennäköisyys on nolla."
"...Tämän karkean asetelman perusteella näyttää joka tapauksessa selvältä, että Kreikan velkakriisi ei ratkea tappioitta. Kärjistäen kyse on enää siitä, kuka tai ketkä tappioita kärsivät...."
http://www.taloussanomat.fi/kansantalous/2011/05/22/kreikka-kriisin-onnellinen-loppu-lahes-mahdoton/20117212/12
Kreikka ei selviä!
5
83
Vastaukset
- Tiedetään
Koko paska räjähtää hetkenä minä hyvänsä. Ja suomen velkamuulit uppoavat jättilainoineen ennen näkemättömään velkavankeussuohon.
- drakmat rulaa
"Euroopan keskuspankin (EKP) entinen pääekonomisti Otmar Issing kertoo olevansa epäileväinen velkakriisissä kipuilevan Kreikan selviytymisen suhteen. Hänen mukaansa maa ei ole kassakriisissä vaan maksukyvytön."
http://www.taloussanomat.fi/kansantalous/2011/05/26/olen-skeptinen-kreikan-suhteen--maa-on-maksukyvyton/20117525/12 - Miksi??
Mutta miksi minä joudun asuntolainoineni velkavankeussuohon?
Miksi?- Siksipä juuri
Ei sun lainoistas ole tässä ketjussa kukaan puhunut, tollo. Koita säkin oikeen pinnistellä, että mitähän se tarkoittaa asuntojen hintoihin jne jne jne
- Näin.
Siksipä juuri kirjoitti:
Ei sun lainoistas ole tässä ketjussa kukaan puhunut, tollo. Koita säkin oikeen pinnistellä, että mitähän se tarkoittaa asuntojen hintoihin jne jne jne
No okei sit, ei minun, mutta miksi kukaan? Kun ei ne hinnat rommaa. Niin ei, ei ne rommaa.
Näin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1492489Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot97999- 64871
- 60753
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273691Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18677Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637