Hyvävelipoliisi?

oikeusmurhahameessa

Jätimme rikosilmoituksen ex-vuokranantajastamme Kanta-Hämeen poliisilaitokselle. Yllätykseksemme saimmekin Hämeenlinnasta poliisin päätöksen kiertoteitä (jota hän ei siis meille lähettänyt), jossa luki, että asiaa ei tutkita ja kaikki ex-vuokranantajamme jutut hän vahvistaa todeksi (tutkimatta ja poliisilaitoksen omiakin aiempia papereita vastaan). Kyseessä oli useita valheita meistä ja ex-vuokranantajamme käytti tätä poliisin kummallista tekelettä meitä vastaan käräjäoikeudessa.

Tietääkö kukaan onko kyse hyvävelijärjestelmästä, lahjonnasta vai onko poliisilla ollut suonissaan muuta kuin maitoa tai vettä? Poliisin nimeä en tietysti voi mainita, mutta onko muilla vastaavia kokemuksia? Asiasta ei saa selvästi keskustella, aihe on arkaluontoinen, sillä aiempi viesti lienee poistettu Riihimäki-osastolta ehkä poliisin käskystä... Jotain mätää siis on Kanta-Hämeen poliisin toiminnassa, laajemminkin? Kertokaa te muutkin.

2

293

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • LEX HÄME

      Jos tarvit apua oikeusasioissa annan hyvän vinkin ÄLÄ OTA KETÄÄN HÄMEENLINNALAISTA AVUSTAJAA,sinulla on oikeus ottaa kenet tahdot avustajaksi.

    • IHME, julkastiin!

      HÖPÖHÖPÖ, puppua koko juttu!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      109
      2710
    2. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      62
      1724
    3. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      15
      1710
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      261
      1591
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      9
      1552
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      26
      1256
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      26
      1135
    8. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1052
    9. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1022
    10. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      81
      1015
    Aihe