Tapin lyhennyksestä

Tässä Fudessa näkyy olevan kiinteä tappi kaasuttajan kannessa.

Kysyisinkin: Paljonko siitä muovisesta rajoitin-jousenpidintapistä kannattaa katkaista, että läppää aukeaa täysin auki? Oliko se joku 15mm? Jotakin sellaista muistelen tuossa aikoinani lukeneeni täältä, mutta kysyn varmistuksen vuoksi. Kiitos tiedosta.
2489
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

senttiä jäljelle.

Äänestä
  • jos fudesi on 2003 vuonna ostettu niin tapista ei tarvi ottaa yhtään pois vaan luisti nouse niin ylös että kaasarinkurkun reikä on kokonaan auki.

    Ja uudemmista baotianin fudeista ottamalla se messinkinen holkki pois niin sillä päästään samaan tulokseen.

    Kun taas zhogyu:n fudessa ei tarvi tehä kaasarin tapille mitään vaan laittaa siitä akkukotelosta se kytkin hispeed asentoon ja nostaa neulaa pykälällä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Fudettelija kirjoitti:

Tässä Fudessa näkyy olevan kiinteä tappi kaasuttajan kannessa.

Kysyisinkin: Paljonko siitä muovisesta rajoitin-jousenpidintapistä kannattaa katkaista, että läppää aukeaa täysin auki? Oliko se joku 15mm? Jotakin sellaista muistelen tuossa aikoinani lukeneeni täältä, mutta kysyn varmistuksen vuoksi. Kiitos tiedosta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu