Huononee vain eikä enää pysy muiden perässä. Firefox uskovaisuus kantaa vielä luupäisimpien kaaleissa vaikka muuten tuote on luokattoman surkeaa paskaa.
Vastaukset 7
- In Joor Driims
Joo, Joo. Nii, Nii. Onk Viljoo näkyny ?
- google murhaa foxin
firefoxin alasajon takana on sen päärahoittaja google. kun muistaa mistä raha tulee, ei enää ihmettele firefoxin suuntaa.
- Mozilla pulassa
http://www.internetnews.com/skerner/2011/06/mozilla-launches-memshrink-eff.html
Bugiselaimen pelastamiseksi kriisiryhmä... tehokkain tapa jumittaa kone on Firefoxin käyttö. - takkari
Perustelepa näkemyksesi, niin on vakuuttavampaa...
Kokeilin mielenkiinnosta kolmea selainta kaikkiin avasin yhden sivun youtube.com ja jokaiseen video pyörimään. Eiköhän ole aika selvää että firefox alkaa olemaan entinen selaimena.
firefox 262 000kt firefox6:ssa plugin-container 77 000kt(Joskus noussut jopa yli 500 000kt) eli siis pelkkä turhake mikä estää ettei firefox kaadu kokonaan jos flash,silverlight, java kaatuisivat. Vielä en ole keksinyt miten tuon lisäosan saa poistettua.
Firefox siis todellakin on muisti syöppö!
opera 172 000kt
ie 120 000kt- ...
muistirohmu kyllä, mutta käyttöä varten mulla sitä muistia koneessa on.. ei mitään valittamista, niin kauan kuin ei ole muuten ongelmia tässä perusläppärissä foxin kanssa.
Samaa mieltä! Firefox on tosiaan aika raskas selain verrattuna Google Chromeen...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 961877
Kai mua vähän
Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine1391303Onko karhukanta jo liian iso? Lenkkeilijä kohtasi kontion juoksulenkillä
Rantasalmella lenkkeilijä kohtasi karhun. Kylällä karhun näkeminen on ollut tosi harvinaista. Onko karhukanta jo liian i1271058Vanhat konkarit ulos Elämäni biisistä - Yle selittelee
Elämäni biisi starttaa taas tänä syksynä. Mukana on ripaus uutta, mutta poissa on iso osa vanhaa... Poissa ovat Markku29953S-ryhmän Israel-boikotti liiketalouden opintojen tapausesimerkkinä
Tätä S-ryhmän Israel-boikottitapausta käsitellään jo kauppakorkeakoulujen ja johtamiskorkeakoulujen esimerkeissä. Se ant33860Oot upea nainen, älä vähättele ittees
Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀41838KP-Sesongilla ongelmia?
Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi16768Mitä vit,,tua!
Mikä hiivatin kommunistien teltta oli kirsikan nurkalla, olivat vähällä jäädä telttoinensa auton alle kun olivat sen kul35754- 71737
Mitä tehdä kun rakastan yhtä ja olen rakastunut toiseen
Kamala tilanne. Voinko pitää molemmat? 😁68720