Firefox kuoleva selain

EndOfEra.

Huononee vain eikä enää pysy muiden perässä. Firefox uskovaisuus kantaa vielä luupäisimpien kaaleissa vaikka muuten tuote on luokattoman surkeaa paskaa.

7

222

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • In Joor Driims

      Joo, Joo. Nii, Nii. Onk Viljoo näkyny ?

    • google murhaa foxin

      firefoxin alasajon takana on sen päärahoittaja google. kun muistaa mistä raha tulee, ei enää ihmettele firefoxin suuntaa.

    • Mozilla pulassa
    • takkari

      Perustelepa näkemyksesi, niin on vakuuttavampaa...

    • Kokeilin mielenkiinnosta kolmea selainta kaikkiin avasin yhden sivun youtube.com ja jokaiseen video pyörimään. Eiköhän ole aika selvää että firefox alkaa olemaan entinen selaimena.

      firefox 262 000kt firefox6:ssa plugin-container 77 000kt(Joskus noussut jopa yli 500 000kt) eli siis pelkkä turhake mikä estää ettei firefox kaadu kokonaan jos flash,silverlight, java kaatuisivat. Vielä en ole keksinyt miten tuon lisäosan saa poistettua.
      Firefox siis todellakin on muisti syöppö!

      opera 172 000kt
      ie 120 000kt

      • ...

        muistirohmu kyllä, mutta käyttöä varten mulla sitä muistia koneessa on.. ei mitään valittamista, niin kauan kuin ei ole muuten ongelmia tässä perusläppärissä foxin kanssa.


    • Samaa mieltä! Firefox on tosiaan aika raskas selain verrattuna Google Chromeen...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olit niin lähellä

      Taas söpis olit siinä ihan käden etäisyydellä❤️ Jos sinä ja minä olisimme olleet kahden, olisin hypännyt sun kaulaan. Sa
      Ikävä
      86
      4446
    2. Kun me näemme taas

      Siihen on viikkoja, korkeintaan kuukausia. Jännite välillemme vetää meidät ennemmin tai myöhemmin toistemme läheisyyteen
      Ikävä
      26
      2452
    3. Elokapinan mielenosoitussarja alkaa

      Varma kesän merkki on, kun planeetastamme huolestuneet ihmiset alkavat pitää tilaisuuksia muistuttaakseen ihmisiä siitä,
      Maailman menoa
      457
      2096
    4. Eipäs sitten ryypätä kesälomalla

      Työnantaja voi antaa potkut, vaikka olisi ryypännyt 2-4 viikkoa sitten. Vaikka olenkin raivoraitis, niin en kannata tuo
      Maailman menoa
      180
      2024
    5. Mitä elukkaa kaivattusi

      muistuttaa? Vastaan ite myöhemmin. Miehelt.
      Ikävä
      27
      1440
    6. Pysyä yhdessä vai ei

      En tiedä, ollaan asuttu samassa asunnossa kohta joku 5 vuotta. Olisi sanomista vähän kaikesta mutta eniten itseä ottaa p
      Parisuhde
      95
      1320
    7. Oletko mielikuvasi kaivatusta muuttunut

      Lähiaikoina? Jos, mihin suuntaan? Miten ja miksi?
      Ikävä
      112
      1312
    8. Marinin hallitus onnistui työllisyystoimissa

      https://www.kauppalehti.fi/uutiset/marinin-hallitus-saavutti-tavoitteensa-merkittava-onnistuminen-tyollisyydessa-tuore-m
      Maailman menoa
      238
      1178
    9. Haleja ja pusuja

      Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺
      Ikävä
      11
      1009
    10. Tänään oli

      Noiiiiin 🤏 vähällä ettei tapahtunut jotain mieletöntä. Valitettavasti olosuhteet esti. Odota hetki vielä 😘
      Ikävä
      33
      1007
    Aihe