Mikä virka

näillä vötkylä-penkeillä on mitä on laitettu pitkin kauppalan teitä?Joutaako ne tuulipukuhemmot istumaan niissä ollenkaan!
12158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

ei mitään vötkylä-penkkejä.
Nyt näyttää yleisilme paljon valoisammalta. Kunhan kesälomalaiset tulevat, on hauska istahtaa penkeille rupattelemaan ja kertomaan kuulumisia.
Käyttäkää myös Kahvila Karnevaalia, se on mitä mainoin kohtauspaikka.

Kesä on tullut ja on ihanaa. lehdet puissa ja näyttävät nuo uudet koivutulokkaatkin olevan ihan elossa, mitä ajellessani olen huomannut.
Odotetaan yksi 10 vuotta, niin onpa kaunis keskusta.

Ja kesäillan tapahtumat, joita ovat suunnitelleet uudelle torille. Se on nyt keskeinen paikka. On lisäksi noita reunatoreja, joissa on myös hyvä tuoda myytävää esille.

Ei ku ollaan iloisia ja tyytyväisiä tällaiseen menoon.

Sitten, kun kukat vielä levitellään ympäriinsä, niin kyllä kelpaa.

Äänestä

10 vuotta. Hah. Ei ole koko kylää enää silloin. Eikä nuo koivunrimpulat kauaa elä kunhan kylän jurpot pääsevät vauhtiin jonkin kapakkaillan jälkeen.

Äänestä

mitäs pullistelua tämä on. Faktaa, faktaa, jos pyhäjärviset ymmärtävät positiivisesta asenteesta yleensä mitään????

Onpa sinulla, joka edellisen viestin kirjoitit, paha olo itsessäsi-- kai!!

Äänestä

5 vuotta eteenpäin koko kylää ei enää ole!

Äänestä

ruppesko se taas popittaan.-- vai mikä nyt mättää??

Äänestä

Hyvä että penkit saatiin. Kylläpä on vaikkapa vanhusten mukava lepuuttaa jalkojaan kauppareissulla, tätähän ei kaikki tuulipukukirjoittelijat ymmärrä. Paukut loppuu kesken.

Äänestä
  • just niin, väki vanhenee ja vähenee,,,kylä hiipuu pois.

    Äänestä

Eiköhän toikin raha olisi menny parempaan tarkoitukseen kuin johonkin penkkeihin!!!Paukkuja saa myös kaupasta.

Äänestä

Kyllä ne penkit on tarpeellisia. Kyllä niihin voi tavallinen veronmaksaja hyvillä mielin istahtaa lepäilemään, toki kuka vaan saa istua.
Katselkaapa sitten ettei nuoriso pääse niitä rikkomaan, kännykällä kuva ja lasku kaupungilta,mm. näin meidän yhteisiä verorahoja käytetään ja oikeaan kohteeseen. Jep.

Äänestä

hellurei joo minäpä näin että yksi vötkylä istu penkillä,,,,,jos yksikin vötkylä saadaan nousemaan maasta ylös penkille niin ne ovat tulleet tarpeeseen.

Äänestä

Olisit ottanna valokuvan aidosta vötkylästä,jos muka bongasit parhaaseen työaikaan tämmösen penkin kuluttajan.On tulossa kuulemma LAGUUNA-JAKKARA ensi kesäksi on kuulemma hulppee näky kertoivat hevostoimistolla eilen.

Äänestä
  • Monelta sulla Kimmo alkaa työt???

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kauppala.fi kirjoitti:

näillä vötkylä-penkeillä on mitä on laitettu pitkin kauppalan teitä?Joutaako ne tuulipukuhemmot istumaan niissä ollenkaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu