Makarska vai saaret?

Kiitos vinkeistä

Hei,

Kumpa on kivempaa lomailupaikkaa Makarskan riviera (rannikko) vai saaret (Brac, Hvar)?
Esim. hintataso, viihtyisyys, shoppailumahdollisuudet, sukellus?

6

1057

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hj

      Olen käynyt Hvarin saarella sekä Makarskan rivieralla. Pidin enemmän rannikosta, koska siellä monipuolisemmat mahdollisuudet harrastuksiin, nähtävyyksiin ja shoppailuun. Saarilta matkustaminen muualle vie aikaa. Mutta jos pitää rauhallisesta oleskelusta, niin ainakin Hvarin saari oli juuri sellaiseen leppoisaan lomailuun sopiva paikka. Eli riippuu siitä, mitä haluaa matkallaan tehdä ja nähdä. Molemmissa on puolensa!

    • Kiitos vinkeistä

      Kiitos, onko kokemuksia sukeltamisesta, kummassa paremmat "maisemat"?

    • Olen tehnyt pari saarihyppelyä Kroatiassa ja itse suosin ehdottomasti saaria. Jos pitää omatoimimatkailusta on mukava vaihtaa maisemaa muutaman päivän välein ja nähdä useampia saaria samalla reissulla. Majoitukset ovat paljon edullisempia saarilla kuin mantereella. Jadrolinjan lautoilla liikkuminen on erittäin edullista, pitkätkin siirtymiset maksoivat vain 26kn.

      • Saaret.
        Saaret.
        Saaret.

        Tulet ihastumaan.
        t- S_S


      • suvi_101
        sun_sailor kirjoitti:

        Saaret.
        Saaret.
        Saaret.

        Tulet ihastumaan.
        t- S_S

        Saaret!!! Trust me, mä oon kroatialainen! :)


    • kroatiasta

      kroatilaisena joka asuu suomessa,ehkä suosittelen saarisot,mutta kuten jo sanotiin molemmissa on puolensa:)onnea matka:)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      126
      5646
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      97
      4857
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      140
      4814
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      394
      2398
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      131
      2330
    6. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      2
      1997
    7. Paljonko sinulla ja kaivatullasi on ikäeroa??

      Ikä on vain numeroita 😁
      Rakkaus ja rakastaminen
      112
      1903
    8. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      256
      1617
    9. 382
      1373
    10. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      60
      1213
    Aihe