Hei,
Kumpa on kivempaa lomailupaikkaa Makarskan riviera (rannikko) vai saaret (Brac, Hvar)?
Esim. hintataso, viihtyisyys, shoppailumahdollisuudet, sukellus?
Makarska vai saaret?
6
1082
Vastaukset
- hj
Olen käynyt Hvarin saarella sekä Makarskan rivieralla. Pidin enemmän rannikosta, koska siellä monipuolisemmat mahdollisuudet harrastuksiin, nähtävyyksiin ja shoppailuun. Saarilta matkustaminen muualle vie aikaa. Mutta jos pitää rauhallisesta oleskelusta, niin ainakin Hvarin saari oli juuri sellaiseen leppoisaan lomailuun sopiva paikka. Eli riippuu siitä, mitä haluaa matkallaan tehdä ja nähdä. Molemmissa on puolensa!
- Kiitos vinkeistä
Kiitos, onko kokemuksia sukeltamisesta, kummassa paremmat "maisemat"?
Olen tehnyt pari saarihyppelyä Kroatiassa ja itse suosin ehdottomasti saaria. Jos pitää omatoimimatkailusta on mukava vaihtaa maisemaa muutaman päivän välein ja nähdä useampia saaria samalla reissulla. Majoitukset ovat paljon edullisempia saarilla kuin mantereella. Jadrolinjan lautoilla liikkuminen on erittäin edullista, pitkätkin siirtymiset maksoivat vain 26kn.
- suvi_101
sun_sailor kirjoitti:
Saaret.
Saaret.
Saaret.
Tulet ihastumaan.
t- S_SSaaret!!! Trust me, mä oon kroatialainen! :)
- kroatiasta
kroatilaisena joka asuu suomessa,ehkä suosittelen saarisot,mutta kuten jo sanotiin molemmissa on puolensa:)onnea matka:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2824751Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353056Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k502959Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7986Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52969Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78961