Lastenhoitoapu tarvetta Pirkanmaan seudulle?

Emilia1111

Olen 15-vuotias yläkoululainen ja olen todella kiinnostunut lastenhoidosta. Eniten kokemusta minulla on 6kk-3v ikäisistä lapsista. Olisin käytettävissä kesäloman aikana myös kauempanakin kuin Tampereen lähistöllä. Aikatauluuni sopii myös iltatyöt ja viikonloput. Olen hoitanut lapsia jo 10 vuoden ajan eli 6 vuotiaasta asti. Olen iloinen ja vastuuntuntoinen lastenhoitaja vailla lastenhoitotyötä. Olen ollut kolmessa työharjoittelussa päiväkodeissa 1-3 vuotiaiden ryhmissä.

4

93

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hyhhyyyhh

      Olet hoitanut lapsia 9 vuotta, jos olet 15v ja 6-vuotiaasta asti hoitanut. En antaisi lapsiani laskutaidottomalle ipanalle!

    • älävälitä

      Älä välitä edellisestä vastaajasta, kaikki eivät ymmärrä kuinka lapsena voi lapsia joutua vahtimaan, itsekkin kun ihan ipanasta asti ollut aina se vastuullinen jonka harteille on lastenhoito jätetty!

      Harmi kun meilläkin tarvetta vasta syksyllä koulujen alettua! Kuulostat oikein asialliselta ja luotettavalta hoitajalta :)

      Aurinkoista kesää Sinulle!

    • Emilia1111

      Aurinkoista kesää myös sinulle ja kiitos viestistäsi: D

    • 1618

      Oletko ottanut yhteyttä Mannerheimin lastensuojeluliittoon? Sitä kautta saattaisit saada hyvinkin töitä ja niillä on suositukset korvauksista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      51
      2385
    2. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      53
      1970
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      151
      1968
    4. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      58
      1885
    5. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      131
      1654
    6. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      57
      1230
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      75
      1211
    8. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      83
      1125
    9. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      146
      998
    10. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      103
      911
    Aihe