Sinulla koskaan sellainen tunne että tekisi mieli käskeä jonkun ihmisen painua ..ttuun, tai jonneen missä kuuma niin että se viimeinenkin pälvi kärähtää. Mulla jokunen päivä sitten kun sellainen ihminen jonka piti pysyä kaukana minusta ja työpaikastani. Änkesi kassalleni. Sanoin painu sinne mistä tulit ja pysy pois. Uskoi kyllä kuuliaisesti.
Minä kysyn jos huvittaa, ei siitä tarvitse enää sanallakaan kommentoida. Elettyä elämääni. Kysyin jäsenkorttia.
Onko
5
431
Vastaukset
- Olitpa tyly
Miksi ihmeessä?
- Öö mappiin laitamme
Tyyppi oli rikollinen. Outo. Vastenmielinen pärstä. Rahanpesijä tms. Sitä paitsi todella tyly joka ei kanssaihmisiä kunnioita.
- joo... kerran,
kun ex-mies tuli... :)
- miksi suutuit?
Nimimerkki "paljon pyydetty"
Tuota mitä haet tuolla kirjoituksellasi oikein takaa? Oliko tuo vaan tämmöinen toteamus vai mihinkä pyrit tuolla? Joskus on sellaisia fiiliksiä että voisi sanoakkin noin, mutta sitten kun hetken ajattelee, niin mitä sillä oikeasti voittaa jos noin pahasti sanoo? Ihmisille pystyy sanomaan samankin asian ystävällisemmin ilman tuommoista tunteiden purkausta.
Onko sinulla vaikeaa ilmaista itseäsi niin että toisetkin ymmärtävät vai miksi tämä henkilö änkäsi kassalle? Hänellä taisi olla jotain asiaa sinulle...eikö olisi ollut helpompaa hetki jutella ja sitten ilmoittaa ystävällisesti se mitä ajattelet?
Jos se ei mene jakeluun niin sitten voit kävellä pois ja sanoa että minä otan yhteyttä jos haluan vielä. - .-.
Tosi asiakspalvelu henkinen,ei niin saa asiakkaallensa puhua vaikka kuinka naama ei miellytä .Et todellakaan kuulu asiakaspalvelu työhön .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h352875Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062681Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv322403Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.491914- 271559
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141513- 321473
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1021203- 1771183
En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.711025