Pihagrilli tiilistä.

Minskuliiiiiiii

Olen nyt netistä yrittänyt googlettaa sellaisen perus tiiligrillin teko-ohjetta, missä olis pieni sivupöytä, ettei pelkkää ladottua "neliöö".. en tahdo vain löytää kuvallisia ohjeita millään.. onko joku löytänyt?

7

1917

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eiVoiOllaNoinVaikeet

      Jokaisen pitäisi pystyä itse suunnittelemaan noin yksinkertainen grilli, vinkkejä voi katsella ja miettiä itse käytännöllisyyttä.

    • Kyllä löytyy ohjeita

      Wienerberger tiilitehtaan sivuilta löytyy kohdasta esitteet ja hinnastot, luettelon alaosassa. Hyvät ohjeet ja tarvikkeiden määrät valmiina.

      Eka-grilli
      Ahti-grilli
      Janne pihakeittiö
      Petri pihagrilli
      Pihan yhdistelmätulisija

    • Kyllä ohjeita löytyy

      Unohtui mainita myös Tiilerin nettisivut josta löytyy myös esitteet ja hinnastot.
      Varsinaisia ohjeita ei ole mutta myytävien mallien tiedot ja kuvat.

    • Ensimmäinennn111

      Kiitos asiallisesta vastauksesta, oli oikein selkeät ja hyvän oloiset sivut :)

      Tämä on ihme saitti, kun täällä kysyy jotain, niin aina on joku ääliö moittimassa, että ite pitäs jne.. lässyn lää...
      Minäpä olen senverran opetellut kantapään kautta, että siksi kyselen, kun jotain ensimmäisen kerran teen... ja yritän kyllä etsiä ensin tiedon muualta, täältä ei paljon viitsi kysellä, kun näyttää aina olevan niitä, kenen elämän tehtävä on käydä näykkimässä täällä.
      Ei opetettu meille tytöille rättikässätunneilla, miten grilli tehdään :) olen pahoillani, että jouduin näin yksinkertaista asiaa kyselemään!

      • oiuytdsdfghjkl

        Tätä se on nykyään"ei opetettu koulussa" ja sitten ollaan tumput suorina vinkumassa ja syyttelemässä muita ääliöiksi.


    • googlettaen löytyy

      Kattos toi:
      http://www.olehyva-lehti.fi/32008/tee-itse-pihagrilli

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      44
      2176
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      185
      1983
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1372
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1170
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      982
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      929
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      879
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      45
      857
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      835
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      59
      725
    Aihe