Sanoi Nokia puhelimen myyjä, kun valitin krätisevästä äänestä-. Puhelin oli 2 kuukautta vanha. Puhelimet pitää nykyisin sammuttaa määräajoin. sisältävät tekniikkaaa niin paljon. 1.5 kuukautta myöhemmin. piti lähettää multimediaviesti, mutta viestien lähettäminen ja puhelut eivät toimineet. Sammutin puhelimen , korjaantui!!! . Olen 16 vuotta käyttänyt gsm puhelimia, edellinen 4 v Nokia, ennen ei ole tarvinnut sammuttaa puhelinta.
Sammuta pohelin, vika korjaantuu
Ei suurkuluttaja
281
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kyllä se niin on että nykyajan multimedia puhelimet pitää sammuttaa aina välillä (kerran kuukaudessa).
Ennen ei tarvinnut mutta ne puhelimet olikin pelkästään puhumiseen.
Nykyään tahtovat kaikki puhelimet olla multimedia kännyjä ja voikin verrata jo pieneen tietokoneeseen, tietokokkin kannattaa sammuttaa aina koska muuten se hidastuu.
Itsellä puhelin huollossa sanottiin että vika on akussa, tiesin että vika ei voi olla akussa, myyjä kokeili pyynöstäni uutta akkua mutta eipä toiminut.
Huolto kesti 4 viikkoa.
Nyky älypuhelimia pitää buutata aina välillä.....