"Naisena" oleminen

Nainen -

Haluaisin miehen seuraa loppuelämäksi, mutta perinteisesti siihen liittyvät sukupuoliroolileikit ja muu mukamas "vaadittava" kekkulointi (maskeeraus, puvustaminen, etikettien opettelu) lähinnä naurattaa keskiaikaisuudellaan. Kuitenkaan kovinkaan monia miehiä ei tunnu henkinen yhteys kiinnostavan, pitää olla kulissia ja maalipönttöjä ja turhanpäiväistä kikatusta.
Jos jostain löydän sopivan vapaamielisen ihmisen, tämä ei ole tietystikään kiinnostunut juuri minusta, mutten jaksa kauheasti enää välittää. En ole kovin sosiaalinen mutta pidän läheisyydestä. No joka tapauksessa paljon aikaa kuluu omien harrastusten parissa, joten vain harvoin (kuten nyt) jaksan miettiä.
Ei kai aina naisillakaan kovin helppoa löytää seuraa, paitsi seksiseuraa (panemiseen sopii kuka vaan).

6

728

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 4534534534

      Kyllä sitä muutakin seuraa on enemmän tarjolla jos on seksiseuraakin. Nuokin saattavat kulkea käsi kädessä eli etsitään molempia.

      Monet ihmiset tuntuvat etsivän "henkistä yhteyttä", toisaalta tuntuen edes tiedostamatta että mitä etsivät. Jollakin tavalla tulee mieleen että nämä ihmiset etsivät unelmakumppania jonka kanssa asiat sujuisivat niinkuin haluttaisiin ja joka olisi sellainen kuin he haluaisivat. Eletään hieman kuin haavemaailmassa jossa toinen puoli on juuri täydellisen näköinen ja oloinen itselle ainakin ominaisuuksiltaan vaikka hänen kanssaan ei sitten tulisikaan toimeen tai hän ei haluaisi tulla vastavuoroisesti minun kanssa toimeen..

      • kyllälähteetaas

        Ei kannata kiivetä perse edellä puuhun, seksillä on ihan hyvä aloittaa ja koukuttaa miestä.


    • Yleinen vuodattaja

      Eläpä nyt! On toki miehiä, jotka kaipaavat tavallista naista. Itse en pidä liian paljon itseään ehostavista, äänekkäistä, pinnallisista naisista. Vaan hiljaisena hissukkana en tietenkään ole naista löytänytkään. Herkästi etsinkin kaikki viat ensin ulkonäöstäni, mutta todellisuudessa se olikin omassa epävarmuudessani. Ei ole helppoa olla näin estynyt.

    • Kerrohan vähän...

      minkäikäinen olet ja mistäpäin suomea seuraa haet :)
      Itsekin olisin kovin tyytyväinen, jos onnistuisin sopivanlaisen
      naisen itselleni löytää.

    • Kyllä naisia niin kuin miehiä on monenlaisia, eri asioista kiinnostuneita ja hyvinkin erilaisia luonteeltaan. Vaikeaa tässä taitaa olla kahden sopivanlaisen löytää ja kulkea tietä toistensa luo.

    • mies 28

      Meitä on monenlaisia. Minusta nainen on parhaimmillaan luonnollisena, ilman meikkiä, korkokenkiä ja muuta ylimääräistä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      54
      2212
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      199
      2041
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1382
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1170
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      995
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      929
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      889
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      49
      872
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      845
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      61
      746
    Aihe