Terve. Olen aikeissa vaihtaa -07 ocun 1.6mpi koneella ajettu 82000km. Suunnitelmissa uusi 1.2 tai 1.4 tsi ocu. Sähköpostia myyjille laitettu ja tarjouksiakin tullut. Onko kokemuksia em. kaupoista ja jos niin kertokaapa millaisilla ehdoilla ja hyvityksillä/alennuksilla teitte kaupat. Itselle tarjottu 12400-14000 vanhasta, 6 liikkeen vastauksia. Onkohan varastoissa näitä malleja, mitä luulette? Tarkoitus on kuitenkin antaa vanha vaihdossa joten ei kiitos mitään myy yksityiselle juttua. Pitääkö 5-8% alennus uudesta kutinsa?
Vaihtomielessä
4
106
Vastaukset
- ~ V-tyyli ~
Jos noin paljon tarjoavat loppuunajetusta ruoskastasi, niin vaihda ihmeessä ja nopeasti. Alennuksen osaa kyllä kertoa se myyjä sitten.
- Ilman vaihdokkia
Kunnon käteisalennusta ei saa kuin ilman vaihtoautoa tehdyssä kaupassa.
Itse sain 12% varusteita esim ilmaiset Nokian 7talvirenkaat peltivanteilla.- aaaTSIiii
Kerrotko minkä laitoit ja missä. Oliko varastossa vai tilaustavaraa? Millaisen tarjouskyselyn kautta.
- Kilpailutus
Nettikilpailutus 11 Skoda kauppiasta niistä karsiutui 7 pois ja ne 4 kiristin sitten ajan kanssa niin tiukalle kuin osasin ja hyvin tein.
Olen sopinut etten julkaise voittajaa mutta julkaisen yhden huonon ei voittaneen ja se on Laakkonen puhuvat puhuvat ja kauppaan kun pitäisi ryhtyä onkin se puhe ollut tekstiä ruudulla ei herättänyt luottamusta.
Tilaustavaraa oli yksilölliset varusteet halusin sellaisia ei kenenkään varastoissa seisoskele kun ei ole monella muulla tilanneellakaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2574147Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2643387Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541765Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251623Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2961403Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?131906Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235850en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115806anna hänen mennä
Jos rakastat jotakuta, anna hänen mennä. Jos hän palaa, hän oli aina sinun. Jos ei, hän ei koskaan ollut. Tällaiseen rakkauteen tämä mies uskoo.54769