jätin sut jo rauhaan. Älä säkään kiusaa mua enää.
Huomasitko
30
298
Vastaukset
- s....
ok
- ????
Se on oikein :)
Tosin herää kysymys että kenetkö sä jätit rauhaan?- sataa sataa
Ei kai sillä väliä.
- missä,kenet?
sataa sataa kirjoitti:
Ei kai sillä väliä.
kuka ,mitä häh.?
- vesi vie viimeiset
Sovittu.
- sivuilija
ei raski kiusata ,edes leikilläkään
- s....
onnistuu jo..
- kysyn vuorostaan
miten hän kiusaa?
- paistaa paistaa
en vain voi unohtaa sinua....
- sataa sataa
Ei kai sun tarvii mua unohtaa. Saat sä mua ajatella niin paljon kuin haluat.
- yökyökyökyök
Mikä pelleilijä!
- ? en mä
yökyökyökyök kirjoitti:
Mikä pelleilijä!
pelleile. Sä se varmaan teetkin niin.
- Pilvestää
Ai rauhaan? Luulin, että kyse oli luovasta tauosta ja ajasta ajatuksien kokoamiseen. Voi saasta, mitäs nyt teen ylisanoja ja siirappista lässytystä sisältävälle 4-sivuiselle rakkaudentunnustukselleni? Jossa esitän muunmuassa konkreettisen toimintasuunnitelman yhteenpalaamiselle ja ratkaisun suurimpaan osaan maailmankaikkeuden ongelmista.
- :(
:(
- KukaIhme?
ai siis sä lopetit kiusaamisen, no hyvä, tätä olen odottanutkin, toivottavasti en joudu pettymään
- faded.
..tai siis tarkotan et jos joku myöntää kiusanneensa niin ei kai sitä ole voinut olla toinenkaan tuntematta ja siksi on hyvä, jos on ap lopettanut. Toisaalta ei kai täällä voi mitään sopia kuin omasta puolestaan ja siksi turha pyytää tuntematonta lopettaa kuisaaminen, jota ei oole ehkä tapahtunutkaan.
Turha ketju - En mä ainakaan
faded. kirjoitti:
..tai siis tarkotan et jos joku myöntää kiusanneensa niin ei kai sitä ole voinut olla toinenkaan tuntematta ja siksi on hyvä, jos on ap lopettanut. Toisaalta ei kai täällä voi mitään sopia kuin omasta puolestaan ja siksi turha pyytää tuntematonta lopettaa kuisaaminen, jota ei oole ehkä tapahtunutkaan.
Turha ketjuole koskaan halunnut kiusata häntä. Harmi jos hän on kokenut mun tunteeni sillä tavalla. Ehkä häntä on kiusattu joskus rakkaudessa ja välittämisessä.
- Halunnut?
En mä ainakaan kirjoitti:
ole koskaan halunnut kiusata häntä. Harmi jos hän on kokenut mun tunteeni sillä tavalla. Ehkä häntä on kiusattu joskus rakkaudessa ja välittämisessä.
en tiedä apstä enkä hänestä, mutta mua ei pysty kiusaamaan rakkaudessa tai välittämisessä, sen kyl huomais heti eikä se tehoaisi koska puuttuu luottamus. Mut pakko sanoa, että on sellaisiakin, jotka osaavat tehdä sen niin taitavasti, ettei hyvälläkään tunneälyllä varustettu sitä huomaa aluksi.
- anteeksi,
en kiusaa. Taisi viesti tulla perille. Olinko mä noin kamala?
Sä et ole mua missään vaiheessa kiusannutkaan. - en kiusaa lupaan.
Et jättänyt ,öisin tulet mun uniin.
- aurinko paistaa
Ei sada enää. :)
- Kerro vain
rohkeesti,kenen haluat jättävän rauhaan.
- Pelkkä ajatus
ei riitä minulle!
En halua sitten sitäkään jos se on ainoa minkä saan. En halua ajatustakaan sinulta kun tiedän että voisi olla niin paljon enemmänkin. - Joo mutta
Pelkkä ajatus kirjoitti:
ei riitä minulle!
En halua sitten sitäkään jos se on ainoa minkä saan. En halua ajatustakaan sinulta kun tiedän että voisi olla niin paljon enemmänkin.ymmärrä että mulle on vaikeaa tyrkyttää seuraani, se on epämiellyttävää. Mieti tilanne vielä.
- lainattu.
Rakkaus ja rakastaminen ovat elämän suurimpia harhakäsityksiä. Kun se viimein löydetään, se pois heitetään.
- Mihis meinasit
sen heittää?
Mä aattelin viskata sun ajatuksesi mereen jollet muuhun ala. Sielä sitten saavat rypeä kalojen kanssa.
http://www.youtube.com/watch?v=bu8pHocUkOk&feature=related
- loppupiste
No potkaise sitten facebook-kavereista pihalle, niin asia tulee selväksi.
- No ethän sä
sielä ole??!!??
- Morning glory
Eiköhän tällä kertaa menty vähän liian pitkälle. Mä en näe sun toiminassa mitään hyvää, pelkästään ahdistusta, mut selvästi sulla on joku masterplan waiting to happen. En pysty tekemään mitään, enkä haluakkaan. Turha enää provosoida.
- anna parempi
vinkki, tuosta ei voi tietää oletko se sinä. Mä oon päästäni pyörällä enkä tajua mitään. Itkettää ja vtuttaa, en osaa suhtautua mihinkään. Pelottaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h192815Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062631Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv242343Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.491894Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141473- 321463
- 1771173
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1021163En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.711005Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?81958