Pennut soittavat ovikelloa..

monikulttuurisuutta

Mitä oikein pitäisi tehdä kun jonkun naapurin pennut jatkuvasti soittavat ovikelloa, potkivat ovea ja postiluukkua ja juoksevat sitten karkuun? Kymmeniä kertoja päivässä!

Yritän olla reagoimatta enkä avaa ovea, jne.. mutta tätä on jatkunut jo viikkotolkulla!

Hermot menee..

7

184

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • karkkinen

      Jos tiedät pennut näöltä käy juttelemassa, mikä idea on niin tehdä. Vanhemmille ei kannata sanoa, koska on jo miljoonaan kertaan todettu ettei siitä olisi mitään hyötyä.

      • alma kakkosrapusta

        No valitettavasti on niitä vanhempia, joiden kakarat eivät koskaan tee mitään väärin. Monesti kuitenkin se kiusanteko loppuu, vaikka vanhemmat selvittelyvaiheessa olisivat itse se pahin kiusantekijä.

        Mutta miksi etukäteen tuomita vanhempia? Voihan ne hoitaa homman hyvinkin.


    • riippuu siitä

      Onkos ne soittelijat ryssiä ja somppuja. Vai toisinpäin?

    • nepa tepa

      no vittu mitäs jos tarjoisit pennuille jaffaa ?

    • ....................

      Tämä on sitä vallankumouksen rikkautta, jota meidän pitää sietää. Sehän on vain rikkautta. Niiden vanhemmat salee alkaa syyttää sua jossain vaiheessa ja tekemään perättömia ilmoituksia, niitä saa sitten selvittää rikastamalla kulttuuria ja olla häpeäpaalussa omassa kodissasi (teet mitä tahansa niin kaikkea nokitaan ja rikastetaan). Senkin ne vielä rikastaa.

      • ..................

        Saat esiintyä propagandan kautta julkisuudessa.


    • Alma kakkosrapusta

      No keinoissahan riittää. Miksi ne soittelevat juuri sinun ovikelloasi, vai ovatko kaikki asukkaat saman terrorin kohteina?

      Oven tai postiluukun potkiminen ei käy. Onhan tuo kellonsoittelukin kiusaa, mutta potkimisessa menee jo raja.

      Jos olisivat kymmenen vuotta tai alle, niin Alma nappaisi hihasta kiinni ja sitten käveltäisiin äidin luokse. Kunhan ei tappeluksi mene. Mitä nuorempi, sen helpompi se mukula on kiinni ottaa, kunhan et satuta.

      Jos et uskalla kiinni ottaa (mikä olisi sääli, koska sehän muuten tehoaa) niin sitten menet muuten vaan vanhemmille juttelemaan. Jos et tiedä keitä ne ovat, niin kysy naapureilta. Ota tarvittaessa vaikka valokuva niistä kakaroista.

      Vähän vaan ihmetyttää, kun tällaista erikseen kysyt. Eikö se nyt ole ihan selvä, että mennään kotiin juttelemaan? Jos kotiväki suhtautuu niin kuin kuuluisi, niin voit vielä kertoa, että ovi ja postiluukku käydään sitten pesemässä, koska niitä on potkittu. (Oli kuraa tai ei, niin rätti käteen vaan.)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      65
      2262
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      229
      2151
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1458
    4. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      21
      1232
    5. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1190
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      105
      1082
    7. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      959
    8. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      949
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      899
    10. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      875
    Aihe