Vastuu rippisalailusta EI OLE UHRILLA!

Ottakaa vastuuta!

SRK:n pääsihteeri Tuomas Hänninen on heittänyt rippisalailupallon uhreille. Mutta vastuu SRK:n, sen puhujien, pappien ja muiden rippisalailijoiden rikollisista teoista ei todellakaan ole uhreilla.

SRK:n täytyy velvoittaa JOKAINEN vl-pedofiliatapauksista tietävä menemään poliisin puheille. Jos SRK tämän tekee, ja lakkaa syyllistämästä uhria, asiat alkavat korjaantumaan. Mutta eihän SRK sitä halua, vaan se haluaa salailun jatkuvan vastuuttamalla viattomat uhrit.

1

60

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 15+11

      Tuohan on tyypillistä srk:n toimintaa. Samalla tavalla hoitokokousjulmuuden selvittämisestäkin vastuu siirrettiin henkisen ja hengellisen väkivallan uhreille. "Menkää valittamaan sille, joka on teitä väärin kohdellut, mitään anteeksipyyntöä emme tule esittämään." Näin sanottiin kun hoitokokousjulmuuden uhrit kyselivät oikeuttaan. srk haluaa jättää myös tämän hyväksikäyttökohun samalla tavalla selvittämättä ja jättää vastuun selvittämisestä jo aienmmin väärin kohdeltujen uhrien harteille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      234
      3992
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2307
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      140
      1449
    5. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      929
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      927
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      920
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      330
      849
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      837
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      61
      756
    Aihe