Enon tutkimukset lopetetaan?

Suomen kymmenen pahimman liikenneonnettomuuden joukkoon kuuluvan tutkinta lopetetaan, kun karjalaispoliiseilla ei riitä ammattitaito ja viitseliäisyys?
Se on sitä Paaperoista ja Holmlundia!
3179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jatkuvan jahtauksen Joukot eivät lopeta koskaan, päinvastoin lisää syyllisiä haetaan nyt puolustusasianajajista ! Osallistumisrengasta laajennetaan kahteen kilometriin. Kaikki mahdollisia syyllisiä.
Kuskien suhdekumppanit otetaan tutkintaan..... mitä on harrastettu 100 km ennen? Poliisi tarvitsee lisää kalustoa, henkilökuntaa, rahaa ja älyä.
Kolmiot muutetaan etuajooikeutta osoittaviksi merkeiksi ..... muutos astuu voimaan takautuvasti. Kaikki muut hoituvat mutta älyn osuutta tutkitaan........

Äänestä

Nyt tulee Auerin tutkija ja alkaa tapahtua.

Äänestä

1. Se on helpompi pyörittää, kuin kantaa, sanoi Pulteri pyörästä
2. Pimeässä on parempi pitää lyhtyä kädessä
3. Vesi kastelee kuivankin kankaan
4. Kuorittu päärynä on liukas
ja
5. Avattu Carillo-pullo ei kauaa täynnä pysy, sanoi Arska Pitkänsillan kupeessa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


-oölimyg kirjoitti:

Suomen kymmenen pahimman liikenneonnettomuuden joukkoon kuuluvan tutkinta lopetetaan, kun karjalaispoliiseilla ei riitä ammattitaito ja viitseliäisyys?
Se on sitä Paaperoista ja Holmlundia!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu