Naapuri hankki pystykorvan tyyppisen koiran ja rakensi häkin takapihalleen. Koira ulisee häkissään jatkuvasti. Ei pysty pitämään ikkunoitakaan auki, kun ulina kuuluu sisälle. Onko todellakin niin, että koira saa ulista, eikä siihen voi puuttua?
Uliseva koira
1
231
Vastaukset
- pelasta koira
Koira ei voi todellakaan ulista häiriöksi asti. Häiriöksi katsotaan jokapäiväinen ulina,mutta silloin tällöin ok.
Voit aloittaa naapurista ja sanoa asiasta ensin itse. Naapurisi ei välttämättä tiedä koiransa ulinoista mitään, joten kysyä voi aina mikä koiraa ulisuttaa.
Jos naapurisi ei tee asialle mitään, niin aivan varmasti kohta muut naapurit. Siinä vaiheessa tilanne on jo yleensä riistäytynyt käsistä ja koiran omistaja katsoo yleensä oikeudekseen olle eri mieltä asiasta ihan vain saamansa palautteen ala-arvoisesta tasosta.
Sitten voikin soitella Eläinsuojeluyhdistykseen ja kysellä, mitä seuraavaksi. Ja heidän neuvojaan noudattaen saa aina vinkkiä.
Koira nimittäin kärsii eroahdistuksesta ja sen voi kouluttaa, jos omistaja vain viitsii.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 643870
- 663652
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa1093495SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p642871- 732706
- 562241
Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.531504Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?411155Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit1171142Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.1271138