Myrkky olutta Sirpakasta

pahoinpitelijän uhri

Joku sekoitti jotain myrkkyä minun olueni sekaan ravintola Sirpakassa Simpeleellä. Pöytämme ei ollut missään vaiheessa tyhjä, joten jonkun pöydässä istujista on täytynyt nähdä myrkyttäjä. Jos ei ole nähnyt, niin myrkky on laitettu lasiini ennen sen tuomista pöytään.
Vaikka se aiheutti ainoastaan kovat vatsakivut ja oksentelua, niin kyseessä on kuitenkin pahoinpitely.

11

1762

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Viisasten juoma?

      Eikö se viina myrkkyä olekin?

    • 16+8

      on taidettu ottaa liikaa kaljaa ja nytte syytellää kun hävettää..

      • NaOH2

        kassi pulloa keskiolutta ja yksi tuoppi joka tarjottiin lähes väkisin ja toisesta tuopista noin puolet join.
        Itseasiassa tiedän kuinka saan myrkyttäjän selville. Minulle jää vaan sitten kaksi vaihtoehtoa. Teen sen rikosilmoituksen ja annan poliisin selvittää saman asian, tai sitten jotakin muuta, mistä en nauti, mutta jonka myrkyttäjä kyllä muistaa.


      • C5H2OH
        NaOH2 kirjoitti:

        kassi pulloa keskiolutta ja yksi tuoppi joka tarjottiin lähes väkisin ja toisesta tuopista noin puolet join.
        Itseasiassa tiedän kuinka saan myrkyttäjän selville. Minulle jää vaan sitten kaksi vaihtoehtoa. Teen sen rikosilmoituksen ja annan poliisin selvittää saman asian, tai sitten jotakin muuta, mistä en nauti, mutta jonka myrkyttäjä kyllä muistaa.

        Siis kaksi pulloa keskaria.


    • uhri mikä uhri

      Ai tuli kaljasta oksentelua? Ja massu pipi? Ja myrkkyä vielä laitettu lasiin?

      Jessus.

      • Anonyymi

        Minä join kerran koko salkun ja paskoin nukkuessani housuun.
        Myrkkyä oluessa? Risiiniöljyä.
        Lemin-mies


    • Anonyymi

      No ei ollu eka kerta tossa ravintolassa. Kannattaa aina ottaa kuitti muutenkin tuolla, veloittavat 2 x summan ja varsinkin se lyhyt akka kusettaa ihan koko ajan.

      • Anonyymi

        "lyhyt akka kusettaa ihan koko ajan." Pitikö tiperostasi kiinni kusettaessa?


    • Anonyymi

      Ei oo eka eikä vika kerta kun tuollaista kuulee tuosta paikasta.
      Syrjäseudulla se on vaan helpompi tuollaisten yrittäjien puuhastella…..

    • Anonyymi

      Kun olis paremmat pitäjät niin baarikin lähtisi uuteen nousuun..
      suhmuroijia koko baarin sakki.

    • Anonyymi

      Älkäähän nyt. Simpeleen laadukkain (ainoa) seurusteluravintola (räkälä).

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      126
      5666
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      98
      4866
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      140
      4824
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      394
      2408
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      131
      2350
    6. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      2
      2007
    7. 112
      1923
    8. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      256
      1627
    9. 383
      1377
    10. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      60
      1223
    Aihe