Millainen tapaus tuo PerSujen Hakkaraisen

rötöstely S-salmella? Mikäs joukkio lie ollut kyseessä? Vieläkö joku muistaa?

http://www.kainuunsanomat.fi/cs/Satellite?pagename=KSA_newssite/GoToHomepage
21375
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Tyypillistä persujen toimintaa.Kaikki kannattajat samanlaisia,ei tarvita pakolaisia varastelemaan omissakin on tarpeeksi.

Äänestä
  • kaikkitietävä Alavesienmies käänä pohjooses.turistit.vaik vois paistas.........

    Äänestä

  • Näkyy näitä suuria rosvoja olevan Keskusta puolueessakin,siellähän oppositiossa on aikaa miettiä.

    Äänestä

  • opposiitin. kirjoitti:

    Näkyy näitä suuria rosvoja olevan Keskusta puolueessakin,siellähän oppositiossa on aikaa miettiä.

    Minkäs kirkon ne kepulaiset nyt ryöstivätkään, kun en satu muistamaan?

    Äänestä

  • Niinpä, täällä Suomussalmella äänestettiin innokkaasti persuja niin että pitäkää nyt rötösherrat hyvänänne vaan.

    Äänestä

Tulipahan Suomeen yksi rötösherra vähäksi aikaa. Lentää ensi vaaleissa kirkkaasti ulos.

Äänestä

Mitä ajojahtia täällä pidetään. Kansanedustaja Hakkarainen 20vuotta uskossa ollut uudestisyntynyt helluntalainen ,täällä harhaoppineet kivittää uskon veljeä.

Äänestä

no tjaa liekkö ihan noinkaan. ihminen se on ihmisten joukossa sekin hakkarainen. uskon asioihin en puutu kun usko on loppunut jo syntymän jälkeen.

Äänestä

Uskossa oleva strippailee juovuksissa ja herjaa kanssaihmisiään, aika hyvä yhdistelmä

Äänestä
  • Tyypillinen amerikkalaisen lahkoliikkeen toimintatapa

    Äänestä

Hakkarainen pitäisi panna häpeämään kirkonpalveluksen ajaksi jalkapuuhun kirkon eteen, joka sunnuntai ensi kesänä.

Äänestä

joo, se toimis mm rattijuopot ym
oikein hyvin

Äänestä

Seurakunta veisaa HERRA armahda meitä ja sitten Hakkarainen vapaaksi kuudeksi päiväksi synnin tekoon ja sama toistu joka sunnuntai HERRA armahda meitä.

Äänestä
  • lahkosaarnaaja Hakkarainen pitää kutsua teetupaan totistamaan ainoaa oikeaa uskoa nyökyttäjälaumalle

    Äänestä

En siitä tiedä mut onko tää se sama joka yhtä Kajaanilaista naista huijas...meni naimisiin sen kanssa, teki kolme lasta tämän kanssa ja sit vei rahat ja jätti poikueensa.
Lapset ainakin saman näköisiä kun tää julkimo Hakkarainen....voi lapsi parat.

Äänestä
  • Anteeksi kirjoitus virhe paholainen iski ,siis silloista kainuulaista naista ei kajaanilaista.

    Äänestä

vähintä mitä nainen voi tehdä on antaa rahansa helluntatalimiehelle

Äänestä

Hakkarainen kutsuttava rippikoululaisten konfirmaatiotilaisuuteen, nauttimaan ehtoollista tutuista pikareista...

Äänestä

Hakkaraisella voisi turvamiehet olla mukana,paikalliset persut jotka valvosivat konfirmaation ajan että ei vaan ala strippailemaan tämä helluntalais-strippari.

Äänestä
  • lahkolaisämmät kiimassa täräjää srippari sen aikaan saa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


v. 1986 kirjoitti:

rötöstely S-salmella? Mikäs joukkio lie ollut kyseessä? Vieläkö joku muistaa?

http://www.kainuunsanomat.fi/cs/Satellite?pagename=KSA_newssite/GoToHomepage

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu