Leivoin äsken kolme kakkua

teen kinuskikakun, kermavaahtokakun ja suklaakakun. Aion syödä ne itse, enkä anna ex miehelle palstakaan. Syön lasteni ja koirieni kanssa kaiken. Nyt kyllä exää vi... taaaaaaaa.. mut näin se vaan erossa menee.
18155
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Herra jestas, ei kai ex-miehesi sinun kakuistasi ole kiinnostunut! Miksi ihmeessä olisi?

Äänestä

leivo vaikka 100 kakkua. ei se sun ex-miehelle kuulu vaikka leipoisit joka päivä. eikä se varmaan välitä edes. onneks tajus lähteä.. jos oikeesti oot noin pikkumainen.. huoh!

Äänestä

No voi juukelis puukelis.
Kyllä nyt on nuttu nurin ja herne nasaalissa kun harmittaa niin koska en saa kakkua.
Toisaalta saanpahan sitten piparia senkin edestä...





















...niin ja takaa myös.
Koristeilla ja ilman, monen muotoista ja välillä on ollut puhetta jopa pumppernikkelistä !

Äänestä

Tänään tein kaksi kakkua lisää. Mansikkakakku ja karamellikakku. Ex mies olisi innoissaan, kun tykkäsi mun täytekakuista, nyt ei ole hänellä kakkuja. Siitäpä sai, nyt ei saa enää kaukkujani, sillä ne menevät parempiin suihin.

Äänestä
  • pienet on sun raukan piirit, kun täällä pitää satuilla kakuista....voi poloista jätettyä ressukkaa.....

    Äänestä

  • Moni kakku päältä kirjoitti:

    pienet on sun raukan piirit, kun täällä pitää satuilla kakuista....voi poloista jätettyä ressukkaa.....

    tais olla satukakku :)

    Äänestä

  • Juu että olet ihan 5 kakkua "pyöräyttänyt" kahden päivän aikana.
    Ja painoindeksisi on?????
    Tuollainen mässäily näkyy varmasti vyötärölläsi, ei ihme että exäsi jätti sinut.

    Äänestä

  • kylläpäkyllä! kirjoitti:

    Juu että olet ihan 5 kakkua "pyöräyttänyt" kahden päivän aikana.
    Ja painoindeksisi on?????
    Tuollainen mässäily näkyy varmasti vyötärölläsi, ei ihme että exäsi jätti sinut.

    Joo, mä painan tällä hetkellä 43 kiloa, juuri viimeviikolla kävin vaakassa.

    Äänestä

  • No kyllä sulla perse vaan entisestään leviää tolla keinolla.....

    Äänestä

  • Mun mieheni saa tänään piparia. Ex-miehen saamiset ei mua kiinnosta, ollaan erottu.

    Äänestä

  • 1234567789i900 kirjoitti:

    No kyllä sulla perse vaan entisestään leviää tolla keinolla.....

    Siinähän leviää vaikka pää!!! Mutta minä leivon tänään vielä lisää kakkuja, niin exä katuu päätöstään, et jätti mut!

    Äänestä

Nam! Kuulostaa hyvältä. Mäkin taidan nyt viikonloppuna tehdä jotain sellasia herkkuja, joista exä olis vesi kielellä... :D

Äänestä

Kakku on täytekakku
Kaakku on kuivakaakku
Kakkuset on muffinseja

Kaakulla ja kakulla on eroja. Kiikunkaakun, ei sen suurempaa!

Äänestä

Minäkin sain inspiraation tästä provosta ja leivoin kinuskikakun. Täytyy sitten illalla syöttää sitä tuolle nykyiselle, ettei sen tarvitse muistella exiään. Tuskinpa ne parempaa kakkua olisi osannut tehdä.

Äänestä

olikohan jostain kielikuvista nyt kyse.tais olla melkoset spacecaket tällä alottajalla o.O?

Äänestä

On taas väljää aikaa, aion taas tehdä kolme kakkupohjaa. Nyt on pulma mitä laittaa päälle. Aattelin tehdä mustikkakakun jossa kermaa, sitten marenkipipareita siihen toisen kakun päälle, ja kolmanen kakun päälle laitan strösselitä ja raparperia.

Exä tykkäs maengista, joten nyt kyllä on vesi kielellä kun miettii että ei saa maistaa mun kakkuja.

Ex ei ymmärrä että menettämällä miut ei saa enää ihania kakkuja. Oma on vika hänen.

Äänestä

Ihanaaa.

Minä leivoin eilen aamulla litran pullataikinan ja pyöräytin voisilmäpullia.
Vein ne exälle ja lapsille, on tapaamisviikonloppu. Join mukillisen kahvia exän ja lasten seurassa ja kovin olivat iloisia kun piipahdin.

Äänestä

Minustakin olisi kiva tehdä ex iloiseksi kun tykkää mun kakuista. Exät tykkää ex vimojen leipomuksista ihan oikeesti. Minä en anna exälle kakkujani, koska se meni poijes. Nyt saa kaivata ja nuolla huuliaan, kun kakkujani ei saa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kakkupäivänä kakkua kirjoitti:

teen kinuskikakun, kermavaahtokakun ja suklaakakun. Aion syödä ne itse, enkä anna ex miehelle palstakaan. Syön lasteni ja koirieni kanssa kaiken. Nyt kyllä exää vi... taaaaaaaa.. mut näin se vaan erossa menee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu