Minulla 5 v mäyräkoira, ihana koira kaikinpuolin, aamulla huomasin kun kävin vaatehuoneessa että sukkalaatikkoni oli vedetty alahyllyltä lattialle, kun kasasin sukkia takaisin, huomasin että yksi naisten ohut, polvisukka puuttuu.
Sitä ei ole löytynyt, pelkään että se on nielaissut sukkaa.
On syönyt normaalisti, tehnyt sekä pienet että isot asiat normaalisti ulkona, vatsa ehkä hiukan löysällä.
Eläinlääkäri käski antaa parafiiniöljyä -
onko mahdollista että sukka tulee pois normaalia tietä ?
VASTAAKerro kaverilleIlmoita asiaton viesti
Pelokas mamma kysyy :
ma-mammara
1
173
Vastaukset
- sdfsdfsfsdfsdfe
Kyllä mahdollisesti tulee ulos normaalia tietä. Tarkkaile vaan tiukasti ja jos ei sanotaanko n. viikkoon tai 4-5 päivään näy niin kannattaa soittaa eläinlääkärille ja kysyä miten edetään. Parafiiniöljy tosiaan on yksi parhaimpia "hätäapuja" ylimääräisten ensineiden poistamiseen mahasta. Toisinaan ei välttämättä ole pahitteeksi jos antaa muutenkin sitä silloin tällöin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1412827Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2752505Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?301483Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.351462- 1211202
- 1081153
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041043Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee131042Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La59906Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.312904