Eli Venlan veljelle etsitään nyt kivaa nimeä :)
Roopea ollaan mietitty ja Akselia. Ollaan niin eri
suunnilla miehen kanssa, että ehdotuksista ois
varmasti apua! :)
Nimi Venlan veljelle?
9
444
Vastaukset
- jenna.
nooh en nyt tiedä millaisista nimistä tykkäätte mutta tässäpä nyt muutama nimiehdotus Venlan veljelle:)
Teemu
Vesa
Visa
Miro
Aleksi
Jukka
Arttu
Oliver - ...
Annan ääneni Akselille. Muita ehdotuksiani.
Aleksi
Elias
Ilari
Joel
Lauri
Niilo
Samuel
Samuli
Sauli
Viljo
Vilho
Valtteri
Valdemar - Täti
Tässäkin muutama ehdotus:
Eero, Juho, Lauri,
Henri, Eino, Ville,
Valtteri, Verneri,
Elias, Eemi, Elmo,
Eeli, Aale, Leevi,
Pietu, Teemu, Väinö - nimipula
Moi jenna :)
Sinulta tuli melkein nimiehdotukset joista mieheni pitää, mutta minä taas oikein en. Ja itseasiassa miehenikin nimi löytyi listaltasi :)
Oliverista tykkään kovasti ja olenkin miettinyt että se olisi kiva toiseksi nimeksi, mutta mikä olisi etunimi. Roope Oliver? Akseli Oliver?
Tykkään myös nimistä Eetu,Veeti,Leevi, Niilo(tosin en voisi antaa omalle lapselle kun lähipiirissä jo on Niilo), Valtteri (sama juttu kuin Niilon kanssa), Mikael, Kasper, Juuso, Viljami, Samuel..
Verneri kuulostaa jotenkin tosi hauskalta nimeltä :) Mutta siitä tulee itselleni mieleen joku sarjakuva hahmo :D
Voi miksi pojan nimi on niin vaikea? Tytöille on niin paljon helpompi miettiä nimiä :)
-ap- - fggfff
Minulle tuli heti mieleen, että Valtteri olisi sointuva nimi. Kaikki eivät kyllä katso sointuvuutta tai alkukirjainta nimeä valitessa ja sehän tekeekin nimistä niin ainutlaatuisia.
Tässä ehdotuksia:
Luukas
Kasimir
Pauli
Paulus
Rasmus
Atte
Ville
Tuukka
Juhani
Artturi
Aatu
Aapo
Iiro - Yx ehdotus
Joonas Akseli.
- ´´´´
Wille Veikko
Juhani Tuomas
Antti Tapio
Konsta Tapio - ????
Veikko Kalevi
Keimo Matias
Vesku Oskari
Jussi Johannes
Juho Antti
Antti Roopertti - laalalaa
Anteeksi nyt vaan, mutta olen itse Venla ja minulla on veli, jonka nimi on Akseli.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1231215
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89894- 87777
Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede20749- 93717
Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat282702- 109626
- 32593
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.49543Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet115511