kenen eteen hän olikaan valmis tekemään mitä vain
Ketä hän halusikaan
miten se menikään
9272
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Se kannattaa aina muistaa
ei jaksa enää odottaa, et sä mua halua
näytti sen, rakkaudella vai särkemällä sydämen?
Sen kenen kanssa hän on juuri NYT.....
mahdotonta ymmärtää sitä, että pelimies on valmis tekemään mitä vain K U L L O I S E N K I N naisensa kanssa. Miehellä voi olla samalla kertaa USEITA eri vaiheessa olevia naissuhteita. Jotkut naiset tarvitsevat enemmän "kypsyttelyä", ennenkuin ovat valmiita, toiset antavat melkein heti.
Mies, joka haluaa käytännöllisesti katsoen kaikilta lähipiirinsä (ns. työpaikan pässi) naisilta, tekee väsymättä työtä monin tavoin päästäkseen tavoitteeseensa. Tuollainen mies on viettelyn mestari, ammattilainen, joka tietää miten helposti suhteellisen vaatimattomin fyysisin avuin varustettu mieskin saa lähes naisen kuin naisen pään sekaisin. Kun vain tietää niksit.
Olen saanut melko läheltä seurata kahdenkin tuollaisen miehen toimintaa ja viestini perustuu juuri noiden miesten menettelytapojen seurantaan ja siitä tekemiini johtopäätöksiin. Tässä yhteydessä en halua lainkaan arvioida tuon miestyypin luonteeseen, henkiseen rakenteeseen, arvoihin, moraaliin tai sen puutteeseen tai muuhun vastaaviin seikkoihin liittyviä asioita.
Tämä on täysin totta, jokainen sana. Kyllähän ne pelimiehet tiedetään, mutta kun ja jos ihastuu niin ihastuu. Tunteilleen ei voi mitään, usein sitä itsekin kärsii ja paljon koko tilanteesta. Järki käteen vaan, se on helpommin sanottu kun tehty.
Totta, tunteilleen ei voi mitään, mutta sille voi, miten menettelee kokiessaan erilaisia tunteita. Jos ihastuu silmittömästi, voisi jättää väliin ainakin ukkomiehen ollessa tunteiden kohde.
Kuitenkin näyttää olevan niin, että yhdeksän kymmenestä naisesta pitää sitä yhdentekevänä asiana. Heille vain se oma nautinto tuntuu olevan pääasia, he vähät välittävät siitä, kuinka montaa tilanteeseen täysin syytöntä ihmistä se haavoittaa syvältä, ehkä peruuttamattomasti!
voi se nainenkin haluta heti,ei ole miesten yksinoikeus
oikeassa tuossa mitä kirjoitit. Ihminen on usein niin itsekäs tuossa tilanteessa.
Kylmää vettä pitäisi kai niskaan kaataa. Itsekin kärsivät kuitenkin loppupeleissä
mutta kun ei siinä järki päätä juurikssn pakota.