kaipa se on niin että kia on nykyajan ladan vastine,eihän se noloa ole kun kialla ajelee,mut kyllä muut autoilijat heti aliarvioi,että halppis autolla ajelee,mutta jos hyväksyy tämän asian ja paljon vikoja olevan auton niin ajeleehan kiallakin paremman puutteessa.
nykyajan lada
halppis auto
6101
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
no enpä tiedä,vaikka takuuta on,niin jatkuvat viat kyllä vie hermot ja arjen rutiinit menee uusiksi autoa korjaamolle viedessä harva se päivä.yhdellä kialla kokeilleena tiedän mistä puhun.
Jahha et ole Kialla ajanutkaan taidat olla Tohjotan pellejä.
Mistä lie tietosi olet saanut, no näkeehän tietosi jo kirjoitusosaamisestasi.
Ainakin minä olen tyytyväinen Kia Ceed dieseliin, josta on kokemuksia reilun kolmen vuoden ajalta. Ainoa vika on ollut hapettuneesta liittimestä johtuva ajotietokoneen nollaantuminen. Tämä on 27. autoni. Eräs vikaisempia autojani oli lähes uutena ostettu Volvo V70 vm. 2001.
Tojo lassima näköjään taas kehissä. Kun routa sulaa. Alkaa maan alta nousemaan örkkejä kuin sieniä sateella..heh heh.
Lisättäköön vielä, että olen kateellinen ja kirjoitustaidoton volkkaripelle.
En osaa edes sanaa "halpis" kirjoittaa.
halpispa..saman maksaa mitkä muutkin autot ja kalliimpikin on jos tahtoo!kateellinen luuse mee muualle kirjottaan sontaasi.Paras talviauto ikinä .Mutta kerroppas se pennulle!pennut ymmärtää vaan sen reiänputkessa kun pötpöttää putki ollaan kovaa jätkää..Mee opettelee isääs panee ekana.Tuu kertoo sit miten kävi!