Mulla alkoi paripäivää sitten kurkku tuntuu kipeeltä erityisesti nieltäessä. Sitten se seuraavan päivän iltana alkoi muuttumaan kovaks nuhaks. Kurkkukipu väheni nuhan alkaessa, vaikka se tuntuu edelleen vähän. Kun katsoin itse kurkkuun peilistä, niin kurkku näyttää punaselta ja ihan kuin vasemmalla puolella olis jotain palleroita. Ääni on hiukan käheä tai tukkoinen.
Kannattaisiko mennä lääkärille näyttää, vai meneekö ohi ittestään?
Mulla on joskus ollu kurkkupaise ja siks vähän mietin et kantsisko käydä näyttää lääkärille, mutta kun kurkkukipu on hellittänyt nuhan tultua, niin sit aattelin et ehkä tää menee ohi ittestään. Silloin ku oli se kurkkupaise niin kurkku oli tosi kipee ja lämpöilyy. Nyt ei oo ees pientä lämmön nousua.
Kurkkukipu ja nuha
wtwtwtw
1
151
Vastaukset 1
- effef
Voi luoja entään miten voi tavallinen flunssa aiheuttaa tällaista huolta?!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei4191861- 1501207
- 901131
- 1111110
- 671103
Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä
Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku168937- 100773
- 45701
Voisitko mies auttaa..
Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.50689En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.57664