Dna ja finnet vaikeuksissa

Dna ja finnet vaikeuksissa...lukekaa taloussivuilta yle txt-tv sivu 165.
Lyhyesti :kiristynyt kilpailu matkapuhelinmarkkinoilla ja menetykset sillä rintamalla -->yt-neuvottelut joissa tavoite vähintään 230 ihmistä pois ja vähentään kuluja ja tappioita firmalta.
Kiristynyt kilpailu ja asikaspako syynä neuvotteluihin
1220
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tottakai kilpailuun pitää reagoita.

Asiakkaita on mennyt ja toisia tullut.
Uskomatonta esim.se että kuin monet ressukat on menneet acn:n ansaan, mut sieltähän on jo suunta kääntynyt. Toinen ns.menestyjä Saunalahti on täysin Soneran hinnoittelun armoilla, kun verkkomaksuun tulee pian korotus, on Saunalahti ja sen osakkaat taas kusessa.
Kyllä kotimainen Dna on ok

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yle teksti-tv sivu 165 kirjoitti:

Dna ja finnet vaikeuksissa...lukekaa taloussivuilta yle txt-tv sivu 165.
Lyhyesti :kiristynyt kilpailu matkapuhelinmarkkinoilla ja menetykset sillä rintamalla -->yt-neuvottelut joissa tavoite vähintään 230 ihmistä pois ja vähentään kuluja ja tappioita firmalta.
Kiristynyt kilpailu ja asikaspako syynä neuvotteluihin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu