SunDay DreAm

haluisin tuhmailla sun kanssa salaa..
16283
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Ei se mitään tuhmaa ole, S se on kaunista, intohimoista ja niin ihanaa.

Äänestä

miks salaa`?

Äänestä
  • jänskempää...

    Äänestä

Entä jos Midsummer Night`s Dream onkin parempi. Entä jos hän ehtii ensin.

Sinä taidat olla vähän jäässä. Talvi on tuhma, kesä lämmin.

Äänestä
  • Oon kyllä niin lämmin, et voi tietää. Toi Sunday dream kuulostaA paremmalta.

    Äänestä

yes You are my (sun)DayDream:)))

Äänestä
  • siis miksi salaa ja miksi tuhma (: eikä vain sunnuintaisin tai auringonpaisteessa (vaikka sekin on kivaa) tai varsinkaan päiväunissa

    Äänestä

  • Realityä kehiin kirjoitti:

    siis miksi salaa ja miksi tuhma (: eikä vain sunnuintaisin tai auringonpaisteessa (vaikka sekin on kivaa) tai varsinkaan päiväunissa

    tämä oli sunnuntaiselle päiväunien kohteelle, koska tänään sattuu olemaan Sunnuntai:) Voisi yhtä hyvin olla EveryDaydream ;-)

    Äänestä

  • salaa Tuhma kirjoitti:

    tämä oli sunnuntaiselle päiväunien kohteelle, koska tänään sattuu olemaan Sunnuntai:) Voisi yhtä hyvin olla EveryDaydream ;-)

    Nyt alkaa kuulostaa paremmalta. Miten jaksan odottaa, ehkä tapaamme pian.

    Äänestä

En yleensä edes tiedä mikä päivä on menossa joten ehkä joku toinen on parempi valinta. Olen sitä paitsi perjantai-miehiä, eikä se nyt tavallaan tarkoita mitään.

Äänestä

mitä liittyy sun "tuhmailuun"?
sitomista, pissa/kakka-juttuja, vaatetusta, esineitä, aseita?
Jos tavallisesta rakastelusta on kyse,
niin en ymmärrä mitä tuhmailua siinä on,
maailman kaunein asia kahden ihmisen välillä!

Äänestä

Sitäpaitsi jos sua saa vaan sunnuntaina ja sillonkin pitää olla jokin loputtoman pitkä esileikki, niin luulisin että jokin toinen sopii sulle paremmin. Esileikki on silloin hyvä jos se on vaan pelkkä välivaihe ja ettei siihen kiinnitetä mitään huomiota. Itseasiassa koko päivä voi olla esileikkiä, kuten auttaa sängynpeittämisessä.

Mutta jos sen kääntää niin että olet aurinkopäivän unelma niin sitten ehkä, mutta tänään ei aurinko paista. Mutta viileä ilma on ihan hyvä.

Mulla on sellainen salainen voima että saan toisinaan auringon tulemaan pois pilvien takaa. Mutta en ole täysin varma miten sen teen. Yleensä se tapahtuu aamulla sängyssä :D

Äänestä

söpö :)

Äänestä

Sitähän me kaikki...
mut nyt pakko mennä nukkumaan.

Äänestä

Minä en ole tuhma. Olen viaton...ei tule yhtäkkiä mitään tuhmaa mieleen. Ehkä sua vaivaa se että en ole tuhma. Kyllä minä osaan tehdä vaikka mitä sinun mielestä tuhmia asioita, mutta se on pääasia kenen kanssa "se" kaikki on. Taidat olla jostain syystä vähän rauhaton. Sen takia en haluaisi olla samassa sängyssä sinun kanssa.

Ainakin minä tiedän paljon paremmin mitä aseilla tehdään, eikä niiden paikka ole sängyssä. Herrasmies ei vie mukanaan sänkyyn mitään asetta, mutta naisella saa olla. Se on sitä itsepuolustusta.

Äänestä

Kuka aloitti? ei ole oikein tunnisteita :(

Äänestä

Kommentoi aloitusta


salaa Tuhma..... kirjoitti:

haluisin tuhmailla sun kanssa salaa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu