Rinta-kipujen loppuminen

Minulla on ollut kaikki mahdolliset raskausoireet oksentelua lukuunottamatta. Nyt samana päivänä, kun menkkojen olisi normaalisti pitänyt alkaa, hävisi rintakipu ja vatsan turvotus sekä esim. kahvin maistuminen oudolta. Voiko näin käydä, vaikka raskaus jatkuisi?
8106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Mulla itsellä lähti rintojen arkuus joskus viikolla 13, pahoinvointi meni pois viikkoon 10 mennessä, turvotus jatkui koko alkuraskauden. Mutta yksilöllisiähän nuo.

Oletko tehnyt raskaustestin ja kuinka pitkällä siis raskautesi nyt on?

Äänestä

En ole tehnyt, ja nyt tuntuu enää turhalta tehdä. Raskaus olisi noin viikolla 5, eli ihan alussa. Oletetun kiinittymisen aikaan oli tuntemuksia, ja myöhemminkin. Kaikki hävisi päivänä, jolloin menkat olisivat ovulaatiosta laskettuna alkaneet. Tai no, väsymys ja iltkuisuus jatkuvat, mutta nehän saattavat johtua pettymyksestä. Olin jo lähes varma, että on tärpännyt, sillä oireita oli ihan joka suuntaan, ja sellaisiakin, joita on aika vaikea psyykata itselleen.

Äänestä

Voithan aina varmuudeksi silti tehdä testin niin se selviäisi sillä kuitenkin. Koska onhan nuo oireet aina aika yksilöllisiä.

Äänestä
  • Tein äsken testin, puhdasta negaa näytti :,(.

    Äänestä

  • AP. kirjoitti:

    Tein äsken testin, puhdasta negaa näytti :,(.

    Voih :( Mutta tsemppiä uuteen yritykseen! :)

    Äänestä

  • en flicka kirjoitti:

    Voih :( Mutta tsemppiä uuteen yritykseen! :)

    Kiitos.

    Äänestä

...menkat ala (ja olis pitäny tänää alkaa) nii teepäs muutaman päivän päästä uus testi... Ei aina näytä vielä samana päivänä positiivista vaikka oliski raskaana.. siis menkkojen alkamispäivänä... Sekin yksilöllistä varmaa, joillai näkyy heti, joillain ei... Itse testasin samana päivänä ku piti alkaa ja näytti kyl positiivista.. mut siin testissäki minkä tein (Predictor), luki just et jos näyttää negaa ja menkkoja ei vaa silti kuulu nii joidenki päivien päästä uus testaus vaan. :)

Äänestä
  • Menkat alkoivat eilen, joten ei auta, kun mennä uutta yritystä kohti...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


huolissaaaan kirjoitti:

Minulla on ollut kaikki mahdolliset raskausoireet oksentelua lukuunottamatta. Nyt samana päivänä, kun menkkojen olisi normaalisti pitänyt alkaa, hävisi rintakipu ja vatsan turvotus sekä esim. kahvin maistuminen oudolta. Voiko näin käydä, vaikka raskaus jatkuisi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu